نهایی شدن برنامه جامع مدیریت 7 تالاب کشور


مدیر طرح حفاظت از تالاب‌های ایران ضمن اشاره به ضرورت پررنگ شدن مسئولیت اجتماعی در حوزه حفاظت تالاب‌های کشور تاکید کرد: انتظار داریم با روی کار آمدن مجلس جدید، قانون حفاظت از تالاب‌ها به تصویب برسد.
به گزارش خبرنگار سرویس محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن سلیمانی در نشست معاونت محیط زیست طبیعی به مناسبت هفته محیط زیست با شعار «به سوی طبیعت برای زندگی» با اشاره به اینکه جریان عمومی در جهان شکل گرفته که تلاش دارد هر چه بیشتر بر ارتباط محیط زیست و زندگی مردم تاکید کند.
وی با بیان اینکه هر چه این ارتباط را جدی‌تر بررسی کنیم، می‌توانیم توجه سیاست‌مداران را به موضوع محیط زیست بیشتر جلب کنیم، اظهار کرد: برنامه جامع مدیریت هفت تالاب در کشور نهایی شده و تلاش داریم سایر نهادهای توسعه‌ای کشور شامل وزارت نیرو، استانداری‌ها و سازمان‌های غیردولتی و جوامع محلی را درگیر احیای تالاب‌ها کنیم.
مدیر طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به اینکه طی سال گذشته موضوع الگوسازی مشارکت مردمی از طریق استقرار معیشت جایگزین در حاشیه دریاچه ارومیه پیگیری شد، افزود: در سال جاری با روی کار آمدن مجلس جدید انتظار داریم قانون حفاظت از تالاب‌ها به تصویب رسد.
سلیمانی با بیان اینکه تدوین راهبردها و حفاظت از تالاب‌ها را که هیئت دولت از سازمان محیط زیست درخواست کرده بود، در حال نهایی شدن است، گفت: باید مسئولیت اجتماعی در حوزه حفاظت از تالاب‌ها را پررنگ کنیم.
وی با بیان اینکه تدوین برنامه اقتصاد تجاری برای مناطق حفاظت شده را دنبال می‌کنیم، گفت: باید ادبیات ارزشگذاری اقتصادی برای محیط زیست وارد کشور شود.انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نهایی شدن برنامه جامع مدیریت 7 تالاب کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات