لایحه قانونی حفاظت از زاگرس به مجلس می‌رود


مدیر طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی از مهار شدن بحران خشکیدگی درختان زاگرس خبر داد.
به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری ایران (ایسنا)، شیرین ابوالقاسمی در نشست خبری معاونت محیط زیست طبیعی سازمان به مناسبت هفته محیط زیست با شعار به سوی طبیعت برای زندگی با اشاره به اینکه پروژه حفاظت از زاگرس مرکزی تبدیل به یک برنامه بلند مدت شده است گفت: این هدف طی یک فرآیند طولانی مدت در دولت یازدهم محقق شد تا برنامه‌ای برای جریان سازی حفاظت درلایه‌های مختلف بهره بردار کشور ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه در پروژه حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی همکاری با دستگاه‌های مختلف چون وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و ... ایجاد شد اظهار کرد: اعتبارات لازم برای این پروژه از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در حال آماده شدن است.
مدیر طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی با اشاره به اینکه 15 راهبرد اجرایی استخراج شده است افزود: پیش بینی شده که بتوانیم در سه میلیون و صد هزار هکتار اراضی زاگرسی اقداماتی انجام دهیم و برنامه‌های احیاء و بازسازی را شروع کنیم.
ابوالقاسمی با بیان اینکه ابزارهای مدیریت و پایداری این برنامه تهیه شده است گفت: بحث ارزیابی توان اکولوژیکی منطقه انجام شده و روشن است که این منطقه جایی نیست که بارگذاری توسعه‌ای صورت گیرد. منطقه بسیار شکننده است و نمی توان طرح توسعه‌ای جدیدی را در آن بارگذاری کرد.
وی با بیان اینکه از سال 92 تا 93 بحث خشکیدگی درختان زاگرس به صورت حاد در آمده بود گفت: امروز این نوید را می دهیم که بحران خشکیدگی در منطقه مهار شده است. همچنین بحث ابتکارات توسعه سبز جزء اموری بود که طی آن کار کردن با جوامع محلی مثبت ارزیابی شد.
مدیر طرح حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی با بیان اینکه لایحه قانونی برنامه حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی به مجلس ارائه خواهد شد اظهار کرد: زاگرس یکی از نقاط داغ تنوع زیستی و ژنتیکی است که باید نگاه خاصی نسبت به آن داشته باشیم.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لایحه قانونی حفاظت از زاگرس به مجلس می‌رود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات