دو کرسی مدیریت جهانی یونیما به یونیمای ایران رسید

یونیما دکتر حمیدرضا اردلان، رئیس یونیماى (UNIMA) ایران در بیست و دومین کنگره جهانى یونیما، در ماه جاری برای عضویت در کمیته اجرایی و ریاست کمیته حفاظت از میراث این اتحادیه انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بیست و دومین کنگره یونیما –اتحادیه بین‌المللی نمایشگران عروسکی- در حالی از 7 تا 16 خرداد 1395 ( ٢٧ مى تا ٥ جون 2016) با حضور نمایندگان بیش از 100 کشور عضو از 5 قاره، در تلوزا - اسپانیا برگزار شد که طی انتخاباتی دکتر حمیدرضا اردلان، به عضویت در کمیته اجرایی (The Executive Committee) و ریاست کمیته حفاظت از میراث (Heritage Conservation) این اتحادیه در آمد.

این اتحادیه که قدیمی‌ترین سازمان بین‌المللی تئاتر در جهان است، یک نهاد غیردولتی است که وابسته به سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (UNESCO) فعالیت می‌کند. یونیما هر چهار سال طی برگزاری انتخاباتی با حضور نمایندگان کشورهای عضو، 18 نفر را در قالب کمیته اجرایی و روؤسای 16 کمیته تخصصی، برای مدیریت این اتحادیه به مدت چهار سال انتخاب می‌کنند که در این دوره حمیدرضا اردلان تا سال 2020 به عنوان یکی از این 18 نفر انتخاب شد.

از جمله دیگر برنامه‌های این کنگره ارائه گزارش کمیته اجرایی، کمیته ها و مراکز ملی بود که در این بخش هم گزارش یونیمای ایران به عنوان یکی از بزرگترین و فعال‌ترین مراکز ملی که در 15 استان کشور دفتر استانی نیز دارد، مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

همچنین، در کنگره جهانى یونیما در چنگدو –چین در سال 2012 نیز رئیس یونیمای ایران، طرح تأسیس کمیته توسعه استراتژیک یونیماى جهانى را بر اساس مدل توسعه یونیماى ایران تهیه و پیشنهاد داده بود که به تصویب نمایندگان یونیما از سراسر جهان رسید و هم اکنون در کنار کمیته‌های تخصصی یونیما زیر نظر هیأت مدیره یونیمای جهانی فعالیت می‌کند.

مبارک یونیما -مرکز ملی اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی در ایران- در حدود سه دهه سابقه فعالیت دارد که عضویت ایران در کمیته اجرایى و ریاست کمیته حفاظت از میراث این اتحادیه جهانی، می‌تواند  دستاورد هاى فراوانى براى فرهنگ و هنر ایران به ویژه تئاتر عروسکى این سرزمین به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو کرسی مدیریت جهانی یونیما به یونیمای ایران رسید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات