۳۶ درصد از ترانزیت ورودی کالا از استان‌ هرمزگان انجام می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از حمل و نقل پایانه های هرمزگان، علیرضا مجرد با اشاره به ترانزیت حدود ۱۳۳۹ هزار تن کالا از کشور در ۲ ماهه سال ۹۵  اظهارداشت: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۱ درصد کاهش داشته است. طبق ارزیابی جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، این میزان جا به جایی کالا موجب شده است تا بندرعباس از بین ۲۲ مرز زمینی و ۱۰ مرز آبی کشور فعال ترین مرز ترانزیتی انتخاب شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان با تاکید بر اینکه این مرز با اختصاص ۳۶ درصد از ترانزیت ورودی کالا به خود ، پرکارترین مرز در بین ۳۲ مرز کشور شناخته شد گفت: با توجه به قرار گرفتن بندرعباس در کریدور مهم بین المللی و ترانزیتی جنوب - شمال، سالانه مقادیر زیادی از کالاها و مواد مصرفی به کشورهای آسیای شمالی و اروپا از این مرز ترانزیت می شود.

مجرد با اشاره به جابه جایی بیش از ۴۸۸ هزارتن کالا طی دوماهه سالجاری از مرز بندرعباس تصریح کرد: در این مدت ۴۸۷هزار و ۷۳۶ تن کالا به بندرعباس وارد و به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده که مواد سوختی، انواع پنبه، محصولات کشاورزی، مواد غذایی و مصالح ساختمانی بیشترین کالاهای ترانزیت شده از بندرعباس است.

وی بندر امام، بازرگان، دوغارون و لطف آباد را فعال ترین مرز در ترانزیت خروج کالا از کشور عنوان کرد و ابرازداشت: ۷۵ هزار و۸۰۶ تن کالا در ترانزیت خروجی از مرز بندرعباس خارج شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان در پایان، مرزهای پرویزخان، بازرگان، لطف آباد و سرخس را از دیگر مرزهای فعال کشور در زمینه ترانزیت ورود کالا نام برد و گفت: ۷۴ درصد از حجم کل ترانزیت ورود کالا در کشور از طریق مرزهای نام برده شده صورت گرفته و تنها ۲۶ درصد به سایر مرزهای کشور تعلق یافته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۳۶ درصد از ترانزیت ورودی کالا از استان‌ هرمزگان انجام می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات