آمار 12.5 درصد بیکاری در استان البرز صحیح نیست/ فعالیت‌های غیررسمی در حوزه اشتغال در آمار وجود ندارد

اشتغال مدیرکل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه آمار ۱۲.۵ درصد بیکار در استان را اداره کار قبول ندارد، گفت: در استان البرز با توجه به این آمار ۱۰۰ هزار نفر بیکار وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، اسماعیل خلیلی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان البرز که صبح امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز تشکیل شد، با اشاره به تشکیل نخستین جلسه کارگروه اشتغال در سال جاری اظهار داشت: تعیین سهم هر یک از دستگاه‌های اجرایی و ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه ملی رصد در راستای تک‌رقمی کردن نرخ بیکاری استان البرز در دستور کار جلسه قرار دارد.

مدیرکل کار البرز با بیان اینکه تبیین ایجاد نظام جامع اطلاعات بازار کار و نحوه جمع‌آوری و تکمیل فرم‌های اطلاعات آماری استان توسط مراجع ذی‌ربط در دستور کار است، افزود: اشتغال به تولید گره خورده است ولی باید آن‌را به سمت خدمات برد.

وی با اشاره به اینکه اگر تولید از اشتغال کم شود و حجم اشتغال به سمت خدمات برود، می‌توان کاری انجام داد، گفت: اگر کار به سمت خدمات، تولید در صنایع جدید نیز در حوزه صنعت به سمت تکنیکی‌شدن برود در نتیجه در کیفیت تولید و هم در قیمت تمام شده می‌توان سرمایه گذاری کرد و کالا قابل عرضه است.

خلیلی با بیان اینکه مشکل اصلی ما در بخشی از صنایع و تولید، مدیریت منابع انسانی و سرمایه است، افزود: باید صنایع نیروی کار کمتری داشته تا نیروی کار در بخش خدمات مشغول باشند.

خلیلی با تاکید بر اینکه در سامانه رصد برای تمامی دستگاه‌ها رمز ورود و نام کاربری تعریف شده است،‌ افزود: دستگاه‌ها اطلاعات اشتغال و جذب نیروی انسانی در دستگاه خود و توابع را باید در سامانه خود وارد کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما در کشور آمار است، گفت: در حال حاضر آمار مشخص و معینی در حوزه صنعت وجود ندارد که این سامانه به حل این معضل می‌تواند کمک کند.

مدیرکل کار با بیان اینکه دو طرح «تکاپو» و «حرکت» در برنامه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی وجود دارد، افزود: با این طرح‌ها، رصد فعالیت‌های شاخص در حوزه کسب و کار به منظور سرمایه گذاری کردن بر شاخص‌های اقتصادی مزیت‌دار انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آمار 12.5 درصد بیکار در استان البرز را اداره کار قبول ندارد، گفت: در استان البرز با توجه به این آمار 100 هزار نفر بیکار وجود ندارد.

خلیلی با بیان اینکه فعالیت‌های غیررسمی در حوزه اشتغال در آمار وجود ندارد، افزود: سامانه رصد برای رسیدن به آمار جامع و کامل اشتغال است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار 12.5 درصد بیکاری در استان البرز صحیح نیست/ فعالیت‌های غیررسمی در حوزه اشتغال در آمار وجود ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات