مراکز سلول‌های بنیادی و پزشکی در سراسر کشور توسعه می‌یابد

امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی در شهرکرد گفت: توسعه مراکز سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در کشور به منظور درآمدزایی از اهداف این ستاد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، امیرعلی حمیدیه ظهر امروز در نشست تخصصی شورای استانی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان با بیان اینکه علم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ارتباط غیرمستقیم با امنیت ملی دارد اظهار داشت: علم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با سلامت افراد جامعه ارتباط مستقیم و سبب درآمدزایی غیرنفتی و اشتغال‌زایی برای جوانان می‌شود.

وی با بیان اینکه 3 مرکز سلول درمانی در استان‌های فارس، آذربایجان شرقی و تهران راه‌اندازی شده است، افزود: ساخت مراکز، مؤسسات یا انستیتوهایی در حوزه پژوهش، فناوری و ارائه خدمات سلولی و افزایش مراکز سلول درمانی در سطح کشور از جمله برنامه‌های این ستاد است اما آغاز فعالیت و ارائه خدمات توسط این مراکز به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی بیان کرد: تحقیقات، آموزش، تولید محصول و تجاری‌سازی و درمان در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در این مراکز انجام که هر مرکز براساس امکانات و توانایی در یک یا همه حوزه‌ها فعالیت می‌کند.

حمیدیه با اشاره به اینکه هدف از راه اندازی این مراکز هم‌افزایی بین علوم پایه، مهندسی و بالینی است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با راه‌اندازی این مراکز در استان‌های مختلف کشور زمینه حضور محققان و انجام پژوهش‌های کاربردی فراهم شود.

وی با تأکید بر ورود صنعت و خیران برای انجام پژوهش و ساختن پژوهشکده‌ها در کشور، تصریح کرد: ساختن پژوهشکده به اندازه ساختن مدرسه ارزش دارد چرا که دانشگاه‌ها دیگر نباید همانند گذشته به دولت و منابع دولتی متکی باشند بلکه باید خود را به صنعت متصل کنند تا بتوانند از پژوهش‌های خود درآمدزایی کنند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی با انتقاد از اینکه دانشگاه‌های ما به دانشگاه‌های نسل سوم تبدیل شده‌اند، بیان کرد: در چند سال گذشته شاهد رشد آموزش، اساتید و پژوهش و مقالات در کشور بوده‌ایم اما اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که نیاز به تولید ثروت و عدم وابستگی به منابع نفتی را داریم و باید تبدیل علم به ثروت در برنامه کاری ما قرار بگیرد.

حمیدیه با بیان اینکه باید در کشور مراکزی برای تبدیل علم به ثروت ایجاد شود، خاطرنشان کرد: دولت در حال برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری روی علومی است که بتوانیم در آینده روی آن‌ها در سطح بین‌المللی صاحب برند شویم از همین‌رو در دهه گذشته به اصول اولیه و پایه سلولی دست یافته‌ایم.

وی تأکید کرد: اگر ایران بتواند وارد بازار پزشکی و سلول‌های بنیادی شود و جایگاه خود را در آن تثبیت کند بدون شک درآمدهای خوبی کسب می‌کند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی با بیان اینکه علم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی علمی نوین برای کشور به حساب می‌آید، گفت: با مشارکت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری زمینه حضور جوانان و دانش‌آموزان در این عرصه فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مراکز سلول‌های بنیادی و پزشکی در سراسر کشور توسعه می‌یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات