آغاز تخلیه اردوگاه آوارگان و مهاجران در شمال پاریس

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: عملیات تخلیه اردوگاه باغ های «اِئول» (Éole) در شمال پاریس که مواردی از ابتلا به سل در آن، اعلام شده بود، آغاز شد. به گزارش نامه نیوز، عملیات تخلیه این اردوگاه ساعت هفت صبح امروز (دوشنبه) به وقت محلی (9 و 30 دقیقه به وقت تهران) آغاز شد. حدود دو هزار آواره و مهاجر از کشورهای افغانستان، سودان، سومالی و اریتره از هفته ها پیش، در این اردوگاه که شرایط معیشت و بهداشتی آن «نامناسب» اعلام می شود، زندگی می کردند.
شهردار پاریس در گفت و گو با رادیو «اروپ1»، خبر تخلیه اردوگاه ائول را در منطقه 18 و 19 این شهر اعلام کرد.

رسانه روز یکشنبه گزارش دادند که موارد ابتلا به بیماری سل، برنامه تخلیه این اردوگاه را تسریع خواهد کرد.
اوضاع زندگی ساکنان این اردوگاه و وخامت وضع بهداشتی در آن، در کنار گزارش سه مورد ابتلا به سل و دو مورد مشکوک ابتلا به آن، دلایل اصلی تخلیه این اردوگاه اعلام می شود.

استانداری «ایل دو فرانس» با بیان این که همه مبتلایان و موارد مشکوک به ابتلا به سل به بیمارستان منتقل شده اند، اعلام کرد: این بیماری که شش ها را درگیر می کند، مسری است. همین امر اقدامات فوری در مورد این اردوگاه که را که بیشتر ساکنان آن را آفریقایی ها تشکیل می دهند، ضروری کرده است.
«آن ایدالگو» (Anne Hidalgo) شهردار پاریس پیشتر با بیان این که « دیگر در پاریس شاهد اردوگاه های نامناسبی چون ایستگاه های متروک مترو نخواهیم بود» از احداث یک اردوگاه برای پناهجویانی خبر داد که در اردوگاه های موقت پایتخت فرانسه زندگی می کنند.

مقامات فرانسه در ماه های گذشته با احکام قضایی و به بهانه وضعیت بد معیشت و بهداشت در اردوگاه آوارگان و مهاجران تعدادی از اردوگاه های موقت پناهجویان در پاریس را تخلیه کرده اند.
اردوگاه مهاجران در منوریل «استالینگراد» پاریس که یک هزار و 600 آواره و مهاجر را در خود جای داده بود، اردوگاه «شاپل» با 500 سکنه و ساختمان دبیرستان «ژان ژوره» در شمال شرقی پاریس که 300 مهاجر افغان، یمنی، سودانی، اریتره ای و سومالیایی در آن ساکن شده بودند، از جمله این اردوگاه ها بود.

پاریس اعلام کرده است در یک سال گذشته و در پی تخلیه اردوگاه های موقت پاریس، هشت هزار و 500 مهاجر و پناهجو را اسکان داده است.
فرانسه همچنین با موج مهاجرانی مواجه است که قصد دارند خود را از این کشور به دیگر کشورهای اروپایی برسانند. مهمترین اردوگاه این مهاجران، زاغه «جنگل» در بندر کاله و در شمال فرانسه است.
منابع دولتی، تعداد ساکنان زاغه جنگل را سه هزار و 500 نفر اعلام می کنند ولی آمار سازمان های غیر دولتی از حضور پنج هزار مهاجر در این اردوگاه حکایت دارد.

کاله در شمال فرانسه از مدت ها پیش به محل اسکان موقت هزاران آواره ای تبدیل شده است که منتظر فرصتی هستند تا خود را از مسیر دریا یا تونل مانش و کامیون هایی که از آن می گذرند، به انگلیس برسانند.
مقامات فرانسه با دستور مراجع قضایی این کشور، در اواخر ماه ژانویه (بهمن) به دلیل آنچه «حفظ امنیت مهاجران» خوانده شد، نوار 100 متری مجاور جاده کمربندی را از 600 آواره زاغه جنگل تخلیه کردند. مدتی پس از آن نیز نیمه جنوبی این اردوگاه به مساحت 50 هکتار، تخلیه و سپس کاملاً تخریب شد.
به گفته استانداری کاله، پیش از این، بیشتر مهاجران منطقه را مردمی از آفریقا تشکیل می دادند، اما به تازگی آوارگان بسیاری از عراق و سوریه به همراه خانواده هایشان، خود را به کاله رسانده اند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز تخلیه اردوگاه آوارگان و مهاجران در شمال پاریس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات