وزارت بهداشت مسئول فضای موجود در جامعه پرستاری است

۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۱۳:۳۱ - کد خبر: 184706 وزارت بهداشت مسئول فضای موجود در جامعه پرستاری است

سلامت نیوز-*حمید چراغی: جامعه پرستاری ، عضوی از تیم سلامت است که با صبر ، تلاش و عقلانیتبر پیگیری مطالبات قانونی خود و رفع تبعیض از جامعه پرستاری تلاش خواهد نمود و سازمان نظام پرستاری به عنوان نماینده قانونی جامعه پرستاری نیز بر همین اساس در این میسر گام خواهد برداشت .

به گزارش سلامت نیوز در طی دو سال اخیر با توجه به اعتراضات و مطالبه گری جامعه پرستاری نسبت به اجرای قوانین و رفع تبعیض موجود در سیستم درمان، از سوی وزارت بهداشت عکس المعل مناسبی را ندیدیم و این اعتراضات در واقع ارتعاش رفتارها و قوانین تبعیض آمیزی و پرستار ستیزی است که از سوی وزارت بهداشت شاهد بوده ایم و جای تاسف است که مسئولین وزارتی بجای شنیدن اعتراضات و ریشه یابی مسائل و مشکلات موجود در جامعه پرستاری در اغلب موارد اقدام به فرافکنی نموده و با اقداماتی از جمله تلاش در ایجاد تقابل بین پزشک و پرستار،این دو عضو موثر در سیستم درمان و سلامت جامعه نموده است در حالیکه وقتی جامعه، سازمان و فعالین صنفی پرستاری سخن از برقراری عدالت در مجموعه وزارت بهداشت می کنند ، از تمامی گروهها اعم از دستیاران ، پزشکان عمومی و حتی برخی متخصصین بین رشته ای نیز حمایت نموده اند .

در واقع مطالبه گری جامعه پرستاری در راستای احقاق و جاری شدن روح عدالت اجتماعی در سیستم درمان می باشد و این امر با شعار محقق نخواهد شد مگر اینکه با تلاش و ممارست همه گروههای شاغل در جامعه درمانی کشور و لحاظ آن در سیاستهای کلان وزارت بهداشت

جامعه پرستاری آنچه که از مسئولین وزارتی و نهادهای دولتی انتظار دارد این است که در خصوص برقراری عدالت در جامعه درمانی کشور به کمک جامعه پرستاری شتافته تا وزارت بهداشت از انحصار موجود خارج شود تا هم سطح بودن نقش پرستار و پزشک را در حوزه های مختلف وزارت بهداشت شاهد باشیم.

در خصوص برگزاری نشت گروهی با عنوان نمایندگان پرستاری با وزیر بهداشت نیز باید متذکر شوم در هر صنفی افرادی همیشه نقش تشویق کننده مافوق را خواهند داشت و این افراد نیز بر این اساس با جا به جایی مسئولین رده بالای سازمان ، همیشه در این نقش ، خود نمایی می کنند در حالیکه آنچه که بر اساس علم مدیریت سرمایه هر سازمان است و باید دیده شوند منتقدین آن سازمان می باشند که وزارت بهداشت در این خصوص عملکرد مناسبی از خود بر جای نگذاشته و شاید علت آنرا بتوان در دیدگاهای مدیریتی خاص که مبتنی بر سنت ارباب رعیتی است در وزارت بهداشت جستجو کرد .

امیدواریم که مسئولین محترم وزارت بهداشت فرصت و زمانی را جهت شنیدن تمام صداهای موجود در جامعه پرستاری از طریق نمایندگان قانونی این قشراختصاص دهند نه اینکه به شنیدن صداهای خاص و گزینشی در این زمینه عمل نمایند.


*رئيس هيئت مديره نظام پرستاری تهران

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت بهداشت مسئول فضای موجود در جامعه پرستاری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات