عضو شورايعالى نظام پزشكى:به هر گونه افزايش تعرفه هاى پزشكى معترضم

۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۱۴:۴۰ - کد خبر: 184713 عضو شورايعالى نظام پزشكى:به هر گونه افزايش تعرفه هاى پزشكى معترضم

سلامت نیوز-*دکتر نوید ناصری:با ورشكستگى و تعطيلى مطبها و مؤسسات خصوصى پزشكى، تنها علت مشكلات معيشتى مردم بطور كامل حذف مى شود.

به گزارش سلامت نیوز با شرايط چند ساله اخير مترتب بر جامعه پزشكى، بدون شك در آينده اى نزديك شاهد ورشكستگى و تعطيلى قاطبه جامعه پزشكى در بخش خصوصى خواهيم بود.

اگر مسؤلين محترم دليل خشك شدن درياچه هاى اروميه، پريشان و بختگان و ... را از سياست ورزيهايشان دور مى دانند و به عوامل طبيعى و اقليمى، افزايش دما و حتى كاهش بارندگى بدليل بى اخلاقى منتسب مى نمايند، خوشبختانه دليل ورشكستگى بخش خصوصى در جامعه پزشكى را نه مى توان به شرايط طبيعى و ماوراء الطبيعى منتسب نمود و نه به وضعيت رفتار و اخلاق مردمانمان.


مطمئناً دليل ورشكستگى و تعطيلى مراكز خصوصى پزشكى را فقط و فقط بايد در قانونگذاريهاى عارى از دورانديشى چه در دولت فعلى و چه دولت قبلى و يا مجلس جستجو كرد.

از حضراتى از جنس جامعه پزشكى نيز كه از ابتداى انقلاب و دوران دانشجويى تا كنون در صدر مسؤوليتهاى كلان كشور قرار داشته اند، انتظار بيشترى نمى رود كه از مشكلات نسلهاى جوان و ميانسال جامعه پزشكى در بخش خصوصى بى خبر باشند و نظرات كارشناسى بدهند كه افزايش تعرفه اى لازم نبوده است و كذا و كذا...

لازم است ايشان حقوقها و رانتهاى صد ميليونى مطرح شده در بخش دولتى را، از درآمدهاى معقول و حتى اندك بخش خصوصى جامعه پزشكى مجزا نمايند و توجه داشته باشند كه چه مفاسدى از وضع قوانين نامناسب در بخش دولتى ايجاد مى شود، نه در بخش خصوصى فاقد امكان استفاده از رانت.

اين تفكر رايج كه اعضاء جامعه پزشكى، جامعه اى مرفه هستند كه موظفند جور دولتهاى مختلف را بكشند و به جاى وظيفه اصلى دولتها، يارانه سلامت مردم را از جيب خودشان تأمين كنند، توهمى بيش نيست چرا كه نه اعضاء جامعه پزشكى به چاه نفت وصل هستند و نه حتى شرايط استفاده از پولهاى گم شده نفتى را دارند و نه در گم كردن دكل نفتى دخيل و سهيم بوده اند و نه در واردات پورشه و مازراتى و سنگ پا و ... دخيل بوده اند و نه از معافيت مالياتى هميشگى بهره مندند و نه از بحرانهاى اقتصادى چند ساله گذشته سودمند شده اند و ....

در ٦-٥ ساله اخير ديوارى كوتاه تر از ديوارجامعه پزشكى پيدا نشده است كه مجلسها و دولتهاى اخير، با وضع قوانين پوپوليستى، رسماً كمر به جبران مظالم وارده از سوى جامعه پزشكى به مردم بسته اند.


لطفاً مسؤولين محترم بفرمايند اگر جامعه پزشكى در گذشته، مالى يا حقى را از مردم به زور خورده اند، بايد چه ميزان بپردازند و تا كى تحت فشار باشند تا ردّ مظالم به طور كامل صورت بپذيرد و مجدداً تطهير شوند؟؟!!

جامعه پزشكى با مشاهده تكرار هر ساله سياست يك بام و دو هواى دولتهاى مختلف با آنها، آهسته آهسته و به اجبار در پذيرفتن تهمت "تنها عامل بدبختى مردم بودن جامعه پزشكى"، متقاعد مى شوند و بهترين كار را پس از ردّ مظالم، بستن مطبها و مراكز پزشكى و اعلام ورشكستگى مى دانند كه ان شاء الله تمامى مشكلات مردم با اين سناريو به طور كامل برطرف شود.


اميد آن مى رود كه جامعه پزشكى، آخرين قربانى آدرس اشتباه دادن به مردم به عنوان: "زياده خواهانى كه عامل بدبختى مردم هستند"، باشد.

*عضو شورايعالى نظام پزشكى كشور، دندانپزشك و متخصص ارتودنسى

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو شورايعالى نظام پزشكى:به هر گونه افزايش تعرفه هاى پزشكى معترضم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات