جزئیات هجوم اخیر به اطراف خان طومان حلب

به گزارش «شيعه نيوز»، هزاران تن از عناصر تروریستی «جیش الفتح، جبهه النصره و احرارالشام» که دارای ملیت‌های سعودی، چچنی و سوری هستند از اواخر هفته گذشته حملات سنگینی را به نیروهای سوری در حومه جنوبی استان حلب انجام دادند.

عناصر تروریستی این حملات را با تسلیحات پیشرفته و ده‌ها انتحاری از محورهای «خان طومان، معراته و الحمیره» آغاز کردند.

 تروریست‌ها در گام نخست موفق شدند علاوه بر معراته، مناطق باقی مانده در شهرک خان طومان از جمله انبار سوخت را اشغال کنند.

گروه‌های تروریستی در ادامه تلاش کردند نیروهای سوری را از شهرک «خلصه» عقب برانند که با مقاومت ارتش، حملات آنان دفع شد.

جزئیات هجوم اخیر به اطراف خان طومان حلب
موقعیت خان‌طومان

 

بنا بر این گزارش، رزمندگان مقاومت حزب الله نیز در این درگیری ها موفق شدند با منهدم کردن تعدادی از خودروهای انتحاری، شدت حملات عناصر تروریستی را کاهش دهند.

یک منبع میدانی به گروه «بین‌الملل فارس» گفت که «رسانه‌های حامی تروریست‌ها با ایجاد جنگ روانی از سقوط برخی مناطق در حومه جنوبی استان حلب خبر می‌دهند اما این اخبار کذب است».

وی به حضور گسترده عناصر تروریستی در منطقه معراته اشاره کرد و افزود: با پاتک نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت بخش‌هایی از این منطقه بازپس گرفته شد، ولی درگیری‌ها در این محور بشدت ادامه دارد.

این منبع میدانی تصریح کرد: درگیری نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت حزب الله با عناصر تروریستی در محورهای الحمیره، خلصه و «قلعجیه» ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، هدف اصلی گروه‌های تروریستی از این عملیات، اشغال مجدد حومه جنوبی استان حلب و پیشروی تا عمق منطقه «الراموسه» در جنوب شهر حلب (شرق شهرک خان طومان) بود که با مقاومت نیروهای سوری و حملات دقیق موشکی این حملات ناکام ماند و تروریست‌ها از حالت هجومی به حالت دفاعی تغییر وضعیت دادند.

جزئیات هجوم اخیر به اطراف خان طومان حلب
موقعیت راموسه

 
 عناصر تروریستی در تلاش بودند با اشغال کامل حومه جنوبی استان حلب و منطقه الراموسه، نیروهای سوری را در غرب شهر حلب از جمله مناطق «جمعیة الزهراء، حلب الجدیدة، آکادمی نظامی اسد» محاصره کنند که با هوشیاری نیروهای جبهه مقاومت این حملات تاکنون دفع شده است.

عناصر تروریستی همچنین قصد داشتند با اشغال منطقه الراموسه، مناطق تحت کنترل تروریست‌ها را در مرکز شهر حلب ( مناطق الصالحین و صلاح الدین) به حومه جنوبی استان حلب و ادلب متصل کنند که این حملات با شکست روبه رو شده است.

با وجود این که اردوگاه «حندرات» همچنان تحت کنترل تروریست‌هاست و همرزمان آنان از محاصره شدن در مرکز شهر حلب در امان مانده‌اند، ولی در تلاش بودند با اشغال الراموسه حاشیه امنی برای همرزمان خود در مرکز شهر حلب ایجاد کنند.

جزئیات هجوم اخیر به اطراف خان طومان حلب

انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات هجوم اخیر به اطراف خان طومان حلب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات