پیروزی مردم در انتخابات، پیروز دیگری به نام اصل نظام سیاسی حاکم بر کشور دارد

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی ، در این بیانیه آمده است: دهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی در حالی آغاز به کار کرده است که چگونگی پیدایش آن در انتخابات 7 اسفند 1394 و دور دوم آن در 10 اردیبهشت 1395، حاوی پیام ها و درس های سیاسی مهمی است. پیام هایی که توجه به آن ها وظیفه ی همه نمایندگان مجلس تا پایان دوره 4 ساله حضور خود در نهاد قانونگذاری کشور و سایر نهادهای حکومتی در همکاری با مجلس، برای تحقق آنهاست.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در این انتخابات ، قریب به اتفاق حوزه های رای گیری که نگاه ملی و سیاسی آن بر مسایل محلی و قومی غلبه دارد، رای مردم به سمت ائتلاف امید گرایش داشت که با محوریت اصلاح طلبان و همراهی اعتدالیون، مستقلین و حتی اصولگرایان معتدل جبهه مشترکی در مقابل افراطیون تشکیل داده بودند.
حزب اتحاد ملت ایران در این بیانیه یادآور شده است: این رای، اگرچه گام دومی نام گرفت که گام اول آن در انتخابات ریاست جمهوری خرداد 1392 برداشته شد، اما همان گام اول نیز در امتداد گام های حماسی و خردادها و آراء دیگری بود که دفاع از دستاورد آنها، کم زحمت و بی هزینه نبوده اند.
در ادامه این بیانیه آمده است: حاصل همه ی آن تجارب تلخ و شیرین، اصرار بر تداوم سیاست ورزی و دفاع از منطق صندوق رای از سوی همه ی کسانی است که تغییرات مدنظر خود را دموکراتیک، قانونی، مسالمت جویانه و در چارچوب نظام موجود سیاسی کشور، یعنی جمهوری اسلامی، دنبال می کنند.
حزب اتحاد ملت ایران در ادامه این بیانیه آورده است: پیروزی مردم در این انتخابات، پیروز دیگری به نام اصل نظام سیاسی حاکم بر کشور دارد. نظامی که دستآمد انقلاب اسلامی و خون های پاکی است که نثار آن شده است. در این نظام ظرفیت های دموکراتیکی وجود دارد که حتی اگر کسانی اراده ی بستن درها به روی مطالبات مردم را داشته باشند، این ظرفیت های نهفته در قانون اساسی و سنت انتخاباتی جمهوری اسلامی مانع از آن می شود؛ هرچند این اراده ها راه را دشوارتر و مطالبات را حداقلی تر کنند.
این حزب در بیانیه خود یادآور شده است: مردم ایران در انتخابات 7 اسفند نشان دادند که چگونه به این ظرفیت ها آگاهند. آنها با رای اعتماد به یک جبهه ی گفتمانی، اشتیاق امیدوارانه ی خود به آرامش، رونق اقتصادی و اجرای کامل قانون اساسی به خصوص در فصل حقوق ملت، سیاست داخلی توسعه گرا و آزادی خواه، سیاست خارجی تنش زدا، تغییر شرایط قضایی و امنیتی که تداوم کدورت ها و ضربه به سرمایه های اجتماعی را موجب شده، ابراز کردند.
حزب اتحاد ملت در بیانیه خود اضافه کرده است: این اشتیاق و اراده در حالی است که این جبهه ی گفتمانی در تمام سال های اخیر در فضایی نابرابر و با کمترین ظرفیت های تشکیلاتی و توان تبلیغاتی تحت شدیدترین مواجهات و برخوردهای رقیب سیاسی خود بوده و در انتخابات اخیر نیز قریب به اتفاق کاندیداهای شاخص آن ردصلاحیت شدند.
پرواضح است که ارزیابی نهایی کارنامه ی هر یک از نمایندگان، به خصوص نمایندگانی که راهیابی شان به مجلس حاصل حضور زیر چتر جبهه های گفتمانی شناسنامه دار است، در تعهد و تلاش آن ها برای تحقق عملی آن گفتمان هاست.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با توصیه به همه ی نمایندگان به خصوص نمایندگان عضو لیست های ائتلاف امید برای عمل به وعده ها، معتقد است که پی گیری تعهدات انتخاباتی، با حفظ روند ائتلافی شکل گرفته در انتخابات 7 اسفند قابل تحقق است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: از سوی دیگر هرگونه هیجان زدگی یا بی تفاوتی نسبت به واقعیت های سیاسی امروز ایران، موجب بهره مندی تندروهایی خواهد شد که در گذشته نشان داده اند در مقاطع حساس از درک و تعهد کافی نسبت به مصالح عمومی و منافع ملی برخوردار نیستند.
همچنین، ایفای کارشناسانه و دقیق وظایف ذاتی مجلس همچون قانونگذاری و نظارت بر عملکرد دولت و دستگاه های اجرایی و موضع گیری های ملی و کارشناسی از سوی این نهاد حکومتی، می تواند امیدها را برای بازگشت مجلس به راس امور و احیاء اقتدار آن در معادلات سیاسی کشور زنده کند. امری که در عین فهم دقیق مشکلات به جامانده از گذشته، همه جانبه تر بوده و به دولت محترم که مترصد عمل به تعهدات خود به مردم است، یاری خواهد رساند.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در این بیانیه آورده است: مجلس دهم در حالی پا به عرصه سیاستگذاری های کلان کشور گذاشته که مجلس پیشین با وجود ترکیب ضعیف آن به لحاظ دربرگیری تفکرات مختلف و حضور بیشتر نیروهای بنیادگرا، به برجام رای داد. طبعا از مجلسی که با امید فراوان و ترکیب معتدل تری شکل گرفته انتظار می رود که با کار کارشناسی قوی و بی هیاهو، راه را برای گشایش های دیگر در عرصه های سیاست داخلی، اجتماعی، اقتصادی و در نتیجه بهبود فضای کسب و کار، رونق اقتصادی، کنترل تورم، اشتغال زایی و نهایتا بهبود معیشت مردم به خصوص اقشار فرودست جامعه فراهم کند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: با وجود این نگاه در مجلس و با توجه به ترکیب متکثر نمایندگان، زمینه ی امیدبخشی برای افزایش تعامل نیروهای سیاسی با یکدیگر و همکاری بیش از پیش ارکان نظام فراهم شده، شرایط مشارکت سیاسی همه ی گروه ها و جناح ها ارتقا یافته، امید جامعه افزون شده و زمینه ی مشارکت ملی برای توسعه و تامین امنیت، آزادی و عدالت بیشتر در داخل و ارتقاء جایگاه جهانی و منطقه ای ایران در حوزه بین الملل بیش از پیش فراهم خواهد شد. این امید، با همت بلند، تدبیر علمی و مشارکت ملی همه ی نمایندگان محترم مجلس قابل تحقق است.
سیام**1058 /1449

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیروزی مردم در انتخابات، پیروز دیگری به نام اصل نظام سیاسی حاکم بر کشور دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات