آغاز پروژه 10 ساله ژنوم مصنوعی انسان -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: بیگ بنگ: گروهی از دانشمندان و کارآفرینان از آغاز یک پروژه ۱۰ ساله با هدف ایجاد ژنوم مصنوعی انسان خبر دادند که می تواند حوزه فناوری زیستی را متحول کند. این طرح جاه طلبانه که با نگرانی هایی در زمینه اخلاق روبرو است می تواند پروش اندام انسان را برای پیوند ممکن ساخته و توسعه واکسن ها را تسریع بخشد.به گزارش آکاایران: ,hgp-write,پروژه اصلی ژنوم انسان,پروژه ژنوم انسان,[categoriy]

آغاز پروژه 10 ساله ژنوم مصنوعی انسان

آغاز پروژه 10 ساله ژنوم مصنوعی انسان -آکاhgp-write,پروژه اصلی ژنوم انسان,پروژه ژنوم انسان,پروژه ژنوم مصنوعی,پروژه ژنوم مصنوعی انسان,پروژه نوشتن ژنوم انسان,تعیین توالی ژنوم انسان,جفت پایه دی .ان .ای,دی ان ای مصنوعی,رمزگشایی ژن انسان,ژن انسان,ژنتیک انسان,ژنوم انسان,ژنوم مصنوعی انسان

آکاایران: آغاز پروژه 10 ساله ژنوم مصنوعی انسان

به گزارش بیگ بنگ به نقل از ایسنا، این ایده هم اکنون به دلیل احتمال استفاده از آن در آینده برای تولید کودکان بدون والدین و پنهان کاری در مورد جسله ای که اخیرا پشت درهای بسته انجام شده بود، به شدت مورد انتقاد قرار دارد. طرفداران این طرح از آن تصور پروژه ای در مقیاس مشابه پروژه ژنوم انسان دارند که در سال ۲۰۰۳ به نقشه برداری کل ژنوم تعیین توالی شده انسان پرداخته بود.


این پروژه ملقب به پروژه نوشتن ژنوم انسان(HGP-write) است زیرا ساخت ژنوم بیشتر از خوانش کد ژنتیکی به معنی نوشتن آن است. این پروژه قصد دارد هزینه مهندسی کردن قطعات دی .ان .ای را در آزمایشگاه کاهش دهد. جورج چرچ، استاد ژنتیک دانشکده پزشکی هاروارد و یکی از ۲۵ مولف این مقاله اظهار کرد: هدف جدید بسیار بلند پروازانه تر بوده و تمرکز بیشتری بر درک کاربردهای عملی در مقایسه با پروژه اصلی ژنوم انسان خواهد داشت.


,hgp-write,پروژه اصلی ژنوم انسان,پروژه ژنوم انسان,[categoriy]

آغاز پروژه 10 ساله ژنوم مصنوعی انسان

پشتیبانان این پروژه ابراز امیدواری کردند که پس از جمع آوری ۱۰۰ میلیون دلار کمک مالی از منابع عمومی، خصوصی، بشردوستانه و دانشگاه در سراسر جهان بتوانند این پروژه را امسال راه اندازی کنند. آن ها هیچ برآوردی در مورد کل هزینه ها ارائه نکرده و تنها اظهار کردند که احتمالا کمتر از هزینه سه میلیارد دلاری پروژه ژنوم انسان خواهد بود.


ژنوم الگوی ژنتیکی هر موجود زنده است؛ مجموعه کاملی از دی .ان .ای که همه دستورالعمل های لازم برای بقا و رشد در آنها آمده است. تعیین توالی ژنوم انسان به رمزگشایی دقیق حدود سه میلیارد جفت پایه دی .ان .ای نیاز دارد که در ۳۰ هزار ژن قرار دارند. به گفته محققان، ژنوم مصنوعی یک فرمت منطقی از ابزار مهندسی ژنتیک است که برای ۴۰ سال گذشته بطور ایمن در صنعت فناوری زیستی مورد استفاده بوده و مزایای مهم اجتماعی را ارائه کرده است. جزئیات بیشتر این پژوهش در مجله ی science منتشر شده است.


آکا ایران /VN:F [1.9.22_1171]

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز پروژه 10 ساله ژنوم مصنوعی انسان -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات