ساخت ربات پوشیدنی که 200 برابر وزن خود قدرت دارد -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

ساخت ربات پوشیدنی که 200 برابر وزن خود قدرت دارد

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز

آکاایران: ساخت ربات پوشیدنی که 200 برابر وزن خود قدرت دارد

آکاایران محققان شرکت بین المللی SRI از یک ربات نرم پوشیدنی جدید رونمایی کرده اند که می تواند هر کاری از بلند کردن اجسام سنگین گرفته تا شرکت در میدان جنگ و هدایت سالمندان را انجام دهد.

به گزارش ایسنا، اسکلت خارجی Superflex اگرچه نخستین نمونه توسعه یافته نیست، اما هوشمند است. حسگرهای آنبرد آن در واقع همه حرکات کاربر را یاد گرفته و سپس از این اطلاعات برای فعال کردن قدرت در زمان نیاز استفاده می کند که نتیجه آن، عمر باتری بیشتر و بدنه کوچکتر است.
ایده اصلی این فناوری، افزایش نیروی کاربران و تبدیل آنها به ابر انسان است. این اسکلت خارجی نرم و سبک می تواند 200 برابر نیروی بیشتر از وزن خود ارائه کند که بسیار بیشتر از ظرفیت اکثر انسانها است.
به گزارش آکاایران این ربات پوشیدنی در اصل برای برنامه "شبکه جنگجوی دارپا" به منظور کمک به سربازان آمریکایی در حمل بارهای سنگین در مسافت های طولانی طراحی شده است. عضلات رباتیک این لباس در کنار ماهیچه های زانو، ران و در آینده، کمر برای کاهش میزان کار یا افزایش نیروی آنها فعالیت می کنند.
پلیمرهای الکتروفعال منعطف و نازک این ربات از عضلات انسان تقلید می کنند که در زمان مواجهه با یک جریان برق، کشیده شده و با قطع آن، منقبض می شوند.
هنوز زمان دقیقی برای ارائه نسخه تجاری این ربات پوشیدنی ارائه نشده و سازندگان به دنبال شرکای تجاری هستند.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساخت ربات پوشیدنی که 200 برابر وزن خود قدرت دارد -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات