روابط عمومی در 400 شهرستان صاحب خانه می شود

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، اعضای موسس خانه روابط عمومی ایران روز دوشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی، ضمن دیدار و گفت و گو با محمد خدادی مدیر عامل ایرنا، با حضور در اتاق خبر این رسانه با روند تولید و انتشار اخبار آشنا شدند.
در ادامه این بازدید اعضا در نشست خبری با سردبیر و خبرنگار گروه فرهنگی ضمن تشریح نحوه شکل گیری ، فعالیت و اولویت های خانه روابط عمومی ایران به سوالات پاسخ گفتند.

* نیازمند روابط عمومی قدرتمند هستیم
هوشمند سفیدی در این نشست جامعه را نیازمند شکل گیری یک روابط عمومی قدرتمند دانست تا از این طریق این حره به جایگاه بایسته و شایسته خود برسد.
نماینده اعضای هیات موسس خانه روابط عمومی ایران همچنین تاسیس این خانه را پاسخ به یک نیاز و مطالبه جدی روابط عمومی ایران عنوان کرد و اظهار داشت:‌ علیرغم تلاشهای صورت گرفته تاکنون نتوانسته ایم روابط عمومی را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

* روابط عمومی در 400 شهرستان صاحب خانه می شود
وی در ادامه با اشاره به ویژگی های خانه روابط عمومی ایران، فراگیر شدن حضور در بیش از 400 شهرستان و 31 استان کشور گفت:‌ پیش بینی ما این است که بتوانیم در نهایت بیش از 10 هزار عضو را جذب خانه های روابط عمومی سراسر کشور کنیم.
عضو موسس خانه روابط عمومی ایران با تاکید بر حقوق صنفی حرفه روابط عمومی، فراهم کردن زمینه حضور دیگر تشکل ها و انجمن ها در روابط عمومی، غیر انتفاعی عمل کردن را از دیگر ویژگی های خانه روابط عمومی ایران عنوان کرد.
سفیدی ابراز امیدواری کرد که با مجموعه تلاش هایی که صورت می گیرد بتوانیم روابط عمومی را در نهایت به جایگاه اصلی و شایسته خود در کشور برسانیم.

* نگاه خانه روابط عمومی صرفا دولتی نیست
در ادامه این نشست دیگر عضو موسس خانه روابط عمومی ایران با اشاره به اعلام موجودیت خانه روابط عمومی همزمان با روز ارتباطات و هفته روابط عمومی، خاطرنشان کرد:‌ با توجه به اهمیت رسانه ها و با توجه به جایگاه ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در بین رسانه های کشور، اعضا بر آن شدند که پس از دیدار با آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دیدار دوم را با محمد خدادی مدیرعامل ایرنا داشته باشند که امروز این مهم محقق شد.
جواد قاسمی با تاکید بر اینکه نگاه خانه روابط عمومی صرفا دولتی نیست، گفت: درصدد نهادینه کردن نقش روابط عمومی در کشور و در جامعه هستیم.

* همگرایی روابط عمومی و رسانه مبارک است
در ادامه یکی دیگر از اعضای موسس خانه روابط عمومی ایران بزرگترین مشکل فعلی روابط عمومی های کشور را شکاف عمیق بین سازمان ها و مخاطبان عنوان کرد و گفت:‌ تلاش می کنیم این شکاف و فاصله ها به نحو ممکن و مطلوب پر شود.
حمید شکری خانقاه، همچنین ایجاد تعامل بین رسانه ها و روابط عمومی را به عنوان دیگر نقش استراتژی ارتباطی در روابط عمومی کلان کشور عنوان و ابراز امیدواری کرد: روابط عمومی مقبولیت، مشروعیت و جایگاه واقعی خود را در کشور بدست آورد.

* نگاه به روابط عمومی به عنوان یک تخصص
در ادامه داود زارعیان به عنوان دیگر عضو هیات موسس خانه روابط عمومی تاکید کرد: ‌تلاش ما این است که بتوانیم حرفه روابط عمومی را به عنوان یک تخصص در کشور معرفی و جایگاه آن را تبیین کنیم.
به گفته وی با مطرح شدن این حرفه به عنوان یک تخصص در جامعه، بدون شک این حرفه نیز مانند سایر حرفه ها نیازمند ساختاری با برنامه ریزی مناسب، دارای مدیریت و کنترل خواهد بود.
زارعیان با بیان اینکه با تلاش های صورت گرفته طی سالهای گذشته نتوانسته ایم با برگزاری همایش ها، سمینارها، انتشار کتاب و ... ذهن مدیران و تصمیم گیران کلان کشور را به این سمت و سویی ببریم که روابط عمومی به عنوان یک تخصص و صنف مطرح است،‌ تاکید کرد: باید سعی و تلاشمان این باشد که حرفه ای گرایی روابط عمومی را در جامعه تبیین کنیم.

* مفهوم روابط عمومی شناسانده شود
در ادامه این نشست علی فروزفر هم با اشاره به مجموعه اهداف و اولویت های کاری خانه روابط عمومی ایران، ‌گفت: ‌باید مفهوم روابط عمومی را به مردم و اندیشمندان بشناسانیم و اگر ‌اعتبار و جایگاه این حرفه بتدریج از بین رفته، این ارزش را برگردانده و بازسازی و هویت بخشی کنیم.
عضو موسس خانه روابط عمومی ایران همچنین با انتقاد از اینکه چرا روابط عمومی ها کارها و وظایفی را انجام می دهند که جزو رسالت های این حرفه نیست، گفت‌: باید با تعامل و پیوند با مراکز علمی و آموزشی و آسیب شناسی، چالش ها و مسائل و مشکلات این حرفه، به رشد علمی روابط عمومی کمک کنیم.

* به سمت روابط عمومی سلطه بخش برویم
سید مهدی یحیایی یکی دیگر از اعضای موسس خانه روابط عمومی با اشاره به اینکه نگاه ما به روابط عمومی باید استراتژی و کارکردی باشد، تاکید کرد که باید از روابط عمومی سلطه جو به سمت روابط عمومی سلطه بخش و از رویکرد تبلیغاتی این حرفه به سمت رویکرد اطلاع رسانی حرکت کنیم.

* چتر حمایتی برا ینظام مند کردن روابط عمومی ها
در ادامه سیدشهاب سیدمحسنی نیز با اشاره به اثر بخش نبودن ارتباط بین تشکل ها، انجمن ها و موسسات روابط عمومی، اظهار داشت:‌ بنظر می رسد خانه روابط عمومی ایران بتواند به عنوان یک چتر حمایتی حرکت روابط عمومی ها را نظام مند کرده و یک همگرایی میان روابط عمومی های کشور ایجاد کند.
این عضو موسس خانه روابط عمومی ایران نداشتن یک روابط عمومی بین المللی را به عنوان یک چالش در این حرفه عنوان کرد و با توجه به بروز و ظهور تکنولوژی های جدید نوین ارتباطاتی و خارج شدن روابط عمومی ها از شکل سنتی باید ایجاد روابط عمومی بین المللی سطح این این حرفه را جهانی کنیم.
در این نشست که با حضور سردبیر گروه فرهنگی و هنری ایرنا برگزار شد، وی روابط عمومی را پل ارتباطی میان مردم، سازمانها و مخاطبان دانست و رسانه ها را به عنوان بهترین ابزار برای معرفی و تبیین جایگاه این حرفه بیان کرد.
حسن فتحعلی همچنین درمورد جایگاه و نحوه تعامل و همکاری رسانه ها و روابط عمومی ها توضیحاتی را ارائه و از آمادگی گروه فرهنگی ایرنا برای همکاریهای دوطرفه با خانه روابط عمومی ایران و برگزاری میزگردهای تخصصی با حضور صاحبنظران این حرفه در این سازمان خبر داد که مورد استقبال اعضای موسس این خانه قرار گرفت.
فراهنگ**1355**1569**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روابط عمومی در 400 شهرستان صاحب خانه می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات