پایان دیوار

چند ماه یا چند سال پیش بود که در محدوده میدان خراسان و شوش تهران توسط گروهی از انسان های خیرخواه با شعار نیاز داری بردار، نیاز نداری بگذار مکانی ایجاد شد که به فراهم کردن امکانات غذا و پوشاک برای فرودستان جامعه کنار خیابان می پرداخت که این اقدام به کمک فضای مجازی همه گیر شد و به دیگر نقاط تهران و سایر استان های کشور سرایت پیدا کرد.
هنگامی که اولین شعبه این کیوسک خیرخواهانه در اراک مقابل دیوار فرمانداری با حضور مسئولان افتتاح و یخچال آن پر از میوه، شیرینی، شربت و غذا شد مردم نیازمند در فاصله اندکی یخچال را خالی کردند و لباس و مایحتاج روزانه موجود در آن مکان را به یغما بردند زیرا عرضه کالا و نیاز مردم سازگار نبود.
داستان به همین جا خاتمه نیافت بلکه دیوار مهربانی مقابل فرمانداری و سکوهای آن محل اجتماع بانوانی شد که به همراه دختران خود از اذان صبح تا پاسی از شب منتظر هدایا و کمک های مردمی بودند و به محض مشاهده کسی که غذا یا لباس در دست داشت به او هجوم می آوردند و چه بسا غذا می ریخت و بیشتر نصیب گربه های محل می شد تا آدم ها و این سریال ادامه داشت تا جایی که باقی مانده لباس های کهنه نصیب آشغال جمع کنها می شد.
در سایر نقاط کشور هم این وضعیت به وجود آمد تا جایی که وضعیت آنها بهتر از اراک نبود و به هر حال این تدبیر خودجوش مردمی با بی تدبیری فرهنگی فرجام خوبی نداشت تا جایی که دیوار مهربانی در شهر و کشور ما خیلی زود فروریخت زیرا شدت نامهربانی با مردم به حدی بود که دیوار هم تاب تحمل آن را نیاورد.
با این وضعیت اگر سر هر کوی و گذر امکاناتی برای توجه و کمک به این افراد فراهم شود نه تنها جواب نمی دهد بلکه بازار گدایی داغتر و صف بی نوایی طولانی تر خواهد شد.
تصور اینکه جیب گشاد، حرص شیطانی و طمع بعضی از افرادی که با ما زندگی می کنند باعث این مشکلات شده و ممکن است روزی این درد مزمن بهبود یابد و کلاهی از این نمد نصیب مردم شود زیبا است پس بهتر است در حال حاضر زندگی خود را به تصورات عالی بسپاریم تا شاید رنج کمتری ببریم.
شهر پر حاشیه ، غروب سه شنبه خاکستری بود، فقر فلسفه یا فلسفه فقر، در سوگ تئاتر و پوزخند اقتصادی به موسیقی از دیگر عنوان های خبری روزنامه وقایع استان مرکزی است.
روزنامه وقایع استان با مشی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی با مدیرمسئولی و صاحب امتیازی نیره یوسفی راد منتشر می شود.
51 نشریه و 9 پایگاه خبری و اطلاع رسانی در استان مرکزی فعالیت رسانه ای دارند.
7114/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایان دیوار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات