تاکید استاندار بر تلاش در جهت ماندگاری بیشتر گردشگران در گلستان

به گزارش ایرنا حسن صادقلو روز دوشنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر تابستان و تجلیل از خادمان ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز سال جاری، افزود: افزایش ماندگاری مسافران باید در استان پایداری داشته باشد.
وی اضافه کرد: اگر اقامت امسال نسبت به سال گذشته رشد داشته است باید راهکارهای تقویت این ماندگاری بررسی و اجرایی شود.
استاندار گلستان با بیان اینکه مسوولان نسبت به مساله پایداری اقامت حساس باشند و بر استمرار این مساله تاکید داشته باشند، یادآور شد: اگر رشد اقامت پایدار نباشد، بدون شک در ارزش افزوده استان تاثیر منفی خواهد داشت.
وی همچنین خدمت را مهمترین جوهره و کلید واژه در ستاد خدمات سفر بیان کرد و گفت: این خدمت باید صادقانه به مردم ارایه شود.
صادقلو گفت: در عرصه ستاد سفر، عمده ترین نکته، مساله نگاه به آینده است که اول باید آسیب شناسی ها انجام شود، بعد کمبودها بررسی گردد و نقد و تحلیل نیز ارایه شود.
استاندار گلستان افزود: اگر این مسایل انجام نشود، بدون شک استان در زمینه گردشگری رشد نخواهد کرد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان نیز گفت: امروز یکی از دغدغه های مسوولان ارشد استانی، تبدیل گلستان از محل عبور میلیون ها مسافر به مقصد گردشگری است.
ابراهیم کریمی افزود: تبدیل این وضعیت، بدون شک در توسعه اقتصادی نقش مهمی دارد و انتظار است همه نسبت به این مهم حساس باشند.
وی تصریح کرد: در سال گذشته براساس آمارهای ستاد خدمات سفر نوروزی در مجموع 304 هزار نفر در استان اقامت داشتند این میزان امسال با 72 درصد رشد به 524 هزار نفر رسید.
به گفته وی بیشترین میزان اقامت سال گذشته مربوط به بندرترکمن بود و امسال این آمار به گرگان رسید.
کریمی گفت: همچنین از سوی ستاد مرکزی، گلستان به عنوان برتر در حوزه شکایت نداشتن از خدمات نوروزی سال 95 معرفی شد، زیرا تنها یک مورد شکایت در طول اجرای طرح، به ثبت رسیده است.
در پایان این مراسم به دستگاه های برتر عضو ستاد خدمات سفر در کمیته های 12 گانه، جوایزی اهدا شد.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاکید استاندار بر تلاش در جهت ماندگاری بیشتر گردشگران در گلستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات