هند و قطر 7 توافقنامه همکاری امضا کردند

به گزارش ایرنا،دو کشور همچنین تفاهمنامه هایی در زمینه اشتراک گذاری اطلاعات میان سازمان های اطلاعاتی دوکشور برای کنترل حواله های غیر قانونی،سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی ،آموزش و پرورش ،بهداشت ،گردشگری و ورزش امضا کردند.
خبرگزاری هندی پی .تی .ای روز دوشنبه اعلام کرد نخست وزیر هند در این سفر از شرکت های قطری خواست تا از فرصت های عظیم سرمایه گذاری در هند استفاده کنند.
'نارندرا مودی' و 'شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی' امیر قطر در این دیدار با صدور بیانیه ای بر اراده دو کشور برای مقابله با تامین کنندگان مالی ترویسم تاکید کردند.
نخست وزیر هند در این دیدار خواستار تامین امنیت اتباع این کشور در قطر شد .
شیخ 'حمد بن خلیفه آل ثانی ' امیر قطر نیز گفت، این کشور با تمام توان امنیت اتباع هندی را در این کشور تامین می کند.
دو کشور همچنین در خصوص افزایش همکاری ها در بخش انرژی از جمله آموزش و توسعه نیروی انسانی و همکاری در زمینه تحقیق و توسعه از طریق اجرای پروژه های مشترک در مجموعه های پتروشیمی و اکتشاف به توافق رسیدند.
نخست وزیر هند دراین دیدار علاقه مندی شرکت های هندی را برای همکاری با قطر در زمینه اکتشاف میدان های نفتی و گازی اعلام کرد.
قطر و هند، روابط اقتصادی گسترده ای دارند به گونه ای که ارزش تجارت بین دو کشور در سال 2015-2014 به بیش از 15 میلیارد دلار رسید.این کشور همچنین بزرگترین صادر کنندگان گاز 'ال .ان.جی'و یکی از صادرکنندگان مهم نفت به هند است .
حدود 650 هزار هندی در قطر مشغول به کار هستند.
'نارندرا مودی ' نخست وزیر هند روز یکشنبه سفر خود به پنج کشور آسیایی ،اروپایی و امریکایی را افغانستان آغاز کرد.
نخست وزیر هند پس از افتتاح سد 'سلما' که با سرمایه گذاری این کشور در افغانستان احداث شده ،برای گفت وگو با امیر قطر در خصوص مسائل دوجانبه و انرژی وارد این کشور شد.
وی درادامه سفرش قرار است با سفر به امریکا و مکزیک با رهبران این کشورها در زمینه روابط دوجانبه دیدار و گفت و گو کند.
*آساق*267*1600

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هند و قطر 7 توافقنامه همکاری امضا کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات