انتقاد شدید سندرز از هیلاری کلینتون

نامزد حزب دموکرات هیلاری کلینتون را به دلیل داشتن روابط مالی با حکومتهایی دیکتاتور مانند عربستان سعودی مورد انتقاد قرار داد. خبرگزاری تسنیم: برنی سندرز، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از روابط مالی رقیبش، هیلاری کلینتون با حکومت‌های دیکتاتور به خصوص عربستان سعودی، به شدت انتقاد کرده است.

سندرز در گفت‌وگو با شبکۀ خبری سی ان انِ آمریکا گفت زمانی که هیلاری به عنوان دیپلمات ارشد فعالیت داشت، سازمان خیریۀ متعلق به خانوادۀ وی میلیون‌ها دلار از کشورهایی مانند عربستان سعودی دریافت کرده است.

وی تصریح کرد: «آیا من با این‎که وزیر خارجۀ وقت (هیلاری کلینتون) و سازمانی که همسرش آن را اداره می‎کند، میلیون‌ها دلار از دولت‌های دیکتاتورِ خارجی دریافت می‌کنند، مشکل دارم؟ ... بله، مشکل دارم.»

سندرز افزود: «شمار بسیاری از آزادی‌های مدنی و حقوق دموکراتیک در عربستان سعودی وجود ندارند.»

این نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا در پاسخ به این سؤال که آیا دریافت این وجوه را با منافع ملی در تضاد می‌داند، گفت قطعا همین طور است.

وی با حمله به نظرات کلینتون در حوزۀ سیاست خارجی و به خصوص آراء وی در مورد بحران در عراق، لیبی و سوریه گفت هیلاری برای استفاده از نیروی نظامی امریکا برای مقابله با هر بحرانی «عجله» دارد.

سندرز در این باره گفت: «من در مورد این موضوع نگران هستم. من تصور می‎کنم که حمایت وی از جنگ در عراق تنها یک اشتباه نبوده است.»

کلینتون که در سال 2003 به عنوان سناتور به نفع آغاز تهاجم امریکا به کشور عراق رأی داده بود، اخیراً اعلام کرد این اقدام وی «اشتباه» بوده است.

آمریکا و بریتانیا در ماه مارسِ سال 2003 (حدود اسفندماه سال 1381) با نقض آشکار قوانین بین‌المللی و به بهانۀ یافتن تسلیحات کشتار جمعی که گفته می‌شد صدام حسین، دیکتاتور سابق عراق، آن‌ها را ذخیره کرده است، به این کشور حمله کردند. نادرستی این ادعا بعدها و پس از مرگ دست‌کم 1 میلیون عراقی در خلال این مداخلۀ نظامی، ثابت شد.

وی افزود پیشنهاد کلینتون برای «ایجاد یک منطقۀ پرواز ممنوع» در شمال سوریه، منجر به «منازعه‌ای بی‌پایان در آن منطقه» خواهد شد.

سندرز با اشاره به سرنگونی صدام حسین و قذافی طی سال‌های گذشته در عراق و لیبی، گفت: «این‌ها دیکتاتورهای بیرحم و وحشتناکی بودند، اما کار ما این است که فکر کنیم بعد از سرنگونی آن‎ها چه اتفاقی می‌افتد و چه بی‌ثباتی‌ای ایجاد می‎شود.»

وی تصریح کرد: «دنیا با برکناری این دیکتاتورها از قدرت، جای بهتری خواهد بود، اما راه‌هایی وجود دارد که این افراد بدون ایجاد بی‌ثباتی گسترده و کشتار صدها هزار نفر از قدرت کنار بروند.»

سندرز در حالی این انتقادات شدید را علیه رقیب خود اظهار کرده است که هیلاری کلینتون، با کسب پیروزی در انتخابات مقدماتی در مجمع الجزایر پورتوریکو به کمتر از 30 رأیِ نمایندگان حزبی برای نامزدی نهایی دموکرات‌ها نیاز دارد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد شدید سندرز از هیلاری کلینتون» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات