هزینه سالانه جمع آوری زباله درکرج یکهزار میلیارد ریال

به گزارش ایرنا، حسن مدیرروستا روز دوشنبه در نشست خبری مشترک رونمایی از ویژه نامه محیط طبیعی استان که با حضور مسئولان استانی و شهری در سالن جلسات ساختمان شهرداری کرج برگزار شد،افزود: این رقم بدون احتساب حقوق و دیگر عوامل جمع آوری زباله است .
وی ادامه داد: اگر هر شهروند روزانه 100 گرم زباله تولید کند می توان هزینه ها را در این بخش کاهش داد.
وی با بیان اینکه می بایست در خصوص کاهش تولید زباله در منازل پیشگام باشیم، اظهار کرد: در برخی کشورهای توسعه یافته هفته ای یک بار زباله جمع آوری می شود و این در حالی است که در برخی نقاط شهر کرج روزی سه بار باید زباله ها را جمع آوری کرد.
مدیر روستا گفت: شهروندان باید در زمانی که برای آنان تعیین شده است کسیه های زباله را بیرون منزل قرار دهند.
به گفته وی ،وجود شیرابه در زباله ها یکی از دغدغه های مدیریت شهری و محیط زیست است که در این خصوص حداقل طی سه ماه اول سال 95جلسات مختلفی در رابطه با آن برگزار شده و کارهای کارشناسی نیز صورت گرفته است .
وی بیان داشت : این موضوع در دستور کار شهرداری قرار دارد تا این معضل سی ساله حل شود.
مدیر روستا گفت: خوشبختانه تا کنون شیرابه های زباله در خاک نفوذ نداشته است و به آب های زیر زمینی آسیب نرسانده است .
وی با اشاره به اینکه منشاءتمام مشکلات زیست محیطی خود انسان است ، گفت:استان البرز تازه تاسیس بوده و در گذشته تشکل ها و کارگروه ها فعال نشده بود اما اکنون کار گروه های کاهش آلودگی آب شرب، پسماند، کاهش آلودگی هوا و غیره مرتب تشکیل می شود و دستگاه های ذیربط حضور می یابد تا دیدگاه های کارشناسی خود را بیان کنند.
وی ادامه داد: عمده مشکلاتی که همه دستگاه ها با آن مواجه هستند بحث اعتبارات است و همه دستگاه ها دیدگاه ها و نظرات کارشناسی دارند و به اعتبار که می رسد کارهانا تمام رها می شود.
وی با بیان اینکه اکنون تفاهم نامه هایی با سایر دستگاه های ذیربط منعقد شده، گفت: در گذشته نبود اکنون با محیط زیست و اداره کل هواشناسی تفاهم نامه هایی در این خصوص انجام شده است .
وی گفت: چهار ایستگاه پایش آلودگی هوا توسط محیط زیست احداث شده بود تحویل شهرداری کرج شدو اکنون مدیریت آن توسط شهرداری کرج انجام می شود.
وی خاطر نشان کرد: پیگیری خرید دو نمایشگر اعلام وضعیت کیفی هوا در دستور کار شهرداری قرار دارد که با جذب 2 میلیارد ریال خریداری می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جمع آوری زباله عفونی و بیمارستانی ، گفت: این زباله ها در حوزه شهر کرج واقع شده است که با دستگاه های انتقال زباله های مخصوص عفونی انتقال می یابدو این خودرو ها دارای برچسب هستند.
وی افزود: برای حمل زباله های عفونی از خودرو های خاص استفاده می شود و نیروهایی که اقدام به جمع آوری این زباله ها می کنند با مسائل بهداشتی آشنا هستند.
وی اظهار کرد: زباله های عفونی در محل خاصی از حلقه دره با شرایط خاص دفن می شود و با سایر زباله های دیگر مخلوط نمی شوند.
وی بیان داشت: در بحث جمع آوری زباله های عفونی وبیمارستانی مطب ها و درمانگاه ها در دستور کار شهرداری کرج قرار دارد و کارهای کارشناسی در این زمینه در حال انجام است .
وی گفت: در این خصوص با دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ،علوم پزشکی برنامه ریزی شده است .
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افزایش سطل های مکانیزه در کرج، بیان داشت: طی سه سال گذشته تعداد سطل های مکانیزه در کرج افزایش یافته است و در سال جاری نیز یک هزارو 700 سطل مکانیزه توسط شهرداری کرج خریداری شده است که بین مناطق توزیع می شود.
وی افزود: شهرداری کرج به سمتی می رود که تمام زباله ها به صورت مکانیزه جمع آوری شود.
وی خاطرنشان کرد: سطل مکانیزه در مناطقی که نیاز است بیشتر اختصاص می یابد و تا جایی که امکان دارد از ماشین های مکانیزه استفاده کنیم .
وی اظهار کرد: رسانه صدای ما باشد تا در اهداف سازمانی موفق شویم معتقد هستیم که فرهنگ سازی به صورت جدی پیگیری شود.
7410/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هزینه سالانه جمع آوری زباله درکرج یکهزار میلیارد ریال» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات