بیش از یک میلیون نوبت سر مایه کوبی دامی در چرداول انجام شد

علی اکبر بگ محمدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مایه کوبی ها علیه تب برفکی، آبله، PPR، بروسلوز گوسفند و بز و لمپی اسکین و با هدف کاهش و کنترل بیماری های واگیر دامی بوده است.
وی افزود: در این مدت نظارت و بازرسی بر کشتارگاه صنعتی 2 میلیون و 500 هزار قطعه جوجه انجام و از توزیع و فروش هرگونه مورد مشکوک به بیماری نیز جلوگیری شده است.
بگ محمدی افزود: دامپزشکی چرداول فعالیت های جانبی و ذاتی خود را بطور مستمر و روزانه در زمینه
بیماری یابی، کنترل بهداشتی اماکن عرضه فرآورده های خام دامی، مراقبت و تشخیص بیماری های واگیر دار دام و طیور انجام می دهد.
رئیس شبکه دامپزشکی چرداول همچنین در حوزه نظارت بر عرضه فرآورده های خام دامی گفت: در یکسال گذشته بیش از شش هزار و 500 مورد بازرسی از مراکز عرضه کننده محصولات دامی صورت گرفته و 90 متخلف بهداشتی نیز به مراجع قضایی معرفی شده اند.
وی یادآور شد: در این مدت 600 قلاده سگ علیه بیماری هاری مایه کوبی شدند و نظارت دقیق و کامل بر ذبح احشام و اطمینان از سالم بودن آنها در تمام قصابی ها و فروشندگان گوشت قرمز این شهرستان نیز صورت گرفته است.
شهرستان 67 هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 35 کیلومتری ایلام قرار دارد.
7176/9002/6034

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از یک میلیون نوبت سر مایه کوبی دامی در چرداول انجام شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات