عامل قطع درخت کهنسال اخلمد، پای میز محاکمه

حمید صالحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این شخص که دیروز اقدام به قطع درختی کهنسال در زمین شخصی خود کرده بود با هوشیاری ماموران محیط زیست منطقه شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون پرونده متخلف مذکور توسط همکاران محیط زیست چناران در حال تهیه برای ارائه به دادگاه است، افزود: انگیزه این متخلف از این اقدام هنوز روشن نیست و به دلیل سوزانده شدن قطعات باقی مانده امکان تعیین سن درخت وجود ندارد.
این مسئول افزود: نامه نگاری های لازم در این خصوص با سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی استان صورت گرفته است.
صالحی با تاکید بر مخالفت جدی محیط زیست با تغییر کاربری اراضی و قطع درختان، بیان کرد: طبق قوانین محیط زیست، تعیین خسارت وارده ناشی از قطع درختان بر عهده سازمان محیط زیست نیست و از وظایف اداره کل منابع طبیعی و سازمان جهاد کشاورزی است.
وی تاکید کرد: قطعا ارزش درختان در محیط زیست و بخصوص درختان کهنسال قابل سنجش و تخمین به معنای واقعی نیست.
اخلمد در مسیر جاده مشهد - قوچان، در فاصله 84 کیلومتری مشهد واقع است که فاصله آن از جاده آسیایی حدود 16 کیلومتر است و در انتهای رودخانه پرآب آن 2 آبشار وجود دارد که ارتفاع یکی از آنها 23 متر است.
از روستای اخلمد تا آبشار حدود سه کیلومتر فاصله است که این مسیر را باید پیاده طی کرد.
آبشار اخلمد، دیواره های عمودی و کوههای بلند آن،‌ هوای پاکیزه و ییلاقی‌ و انواع میوه های گیلاس و سیب درختی آن مشهور است.
در داخل دره اخلمد بندی است که به همت بایسنقر میرزای تیموری، فرزند شاهرخ و حاکم توس در نیمه اول سده نهم ساخته شده است.
7496/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عامل قطع درخت کهنسال اخلمد، پای میز محاکمه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات