عبارتی که به متن پروانه نمایش اضافه شد

موضوع ضمانت اجراهایی که جلوی تبلیغات فیلم های داخلی در شبکه های ماهواره ای را می گیرد، مسئله ای است که همواره مورد توجه رسانه ها و فیلمسازان بوده است و برخی مسئولان مربوطه همچون مدیر کل امور سینمایی سازمان سینمایی نیز پاسخ هایی مبهم به آن داده اند. وب‌سایت صبحانه: موضوع ضمانت اجراهایی که جلوی تبلیغات فیلم های داخلی در شبکه های ماهواره ای را می گیرد، مسئله ای است که همواره مورد توجه رسانه ها و فیلمسازان بوده است و برخی مسئولان مربوطه همچون مدیر کل امور سینمایی سازمان سینمایی نیز پاسخ هایی مبهم به آن داده اند.

 طی روزهای گذشته بود که اعلام شد تهیه کنندگان فیلم های «ابد و یک روز»، «من سالوادور نیستم» و «پنجاه کیلو آلبالو» به دادگاه فرهنگ و رسانه احضار شدند و دلیل احضار این افراد، پخش تیزرهای تبلیغاتی این 3 فیلم در شبکه‌ های مختلف ماهواره ‌ای اعلام شده بود.

تصویر: اضافه شدن عبارت «تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای موجب لغو پروانه نمایش می‌شود»

پیش از این و در دی ماه سال قبل نیز تعدادی از تهیه کنندگانی که تیزر آثارشان از شبکه های ماهواره ای پخش شده بود به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بودند اما با پادرمیانی برخی مسئولان و قول های مدیران شهرداری و رسانه ملی برای همکاری بیشتر با سینماگران، موضوع به طور موقت خاتمه پیدا کرد.

اما موضوع ضمانت اجراهایی که جلوی تبلیغات فیلم های داخلی در شبکه های ماهواره ای را می گیرد، مسئله ای است که همواره مورد توجه رسانه ها و فیلمسازان بوده است و برخی مسئولان مربوطه همچون مدیر کل امور سینمایی سازمان سینمایی نیز با ارائه پاسخ هایی مبهم در این خصوص می گویند که «هنرمندانی که آثارشان مجوز ارشاد را دارد همانگونه که در ذیل پروانه نمایش فیلم ‌ها ذکر شده است حق تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای را ندارند.»

اما اینکه دقیقا چه ضمانت اجرایی در خصوص تبلیغات شبکه های ماهواره ای وجود دارد، موضوعی است که بررسی های صبحانه به آن رسیده است. بر اساس توضیحات رسمی که معاونت امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ذیل پروانه های فیلم های جدیدی که اکران شده اند، رسما درج کرده اعلام شده است «تبلیغات فیلم به هنگام اکران عمومی در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان مستقر در خارج کشور، موجب لغو پروانه می شود.»

اگرچه هنوز مشخص نیست از چه زمانی این این دستور مهم در پایین پروانه های فیلم های سینمایی درج شده است، اما با وجود چنین دستور صریحی، تداوم تبلیغات فیلم ها در این شبکه های ماهواره ای، قابل تامل و بررسی است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عبارتی که به متن پروانه نمایش اضافه شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات