«بانک ژن» گونه‌های جانوری و گیاهی کشور تشکیل می‌شود

مبارکی مدیرکل دفتر موزه های تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی مدیرکل ذخایر ژنتیک سازمان حفاظت محیط زیست از گسترش بانک ژن برای دانشمندان و محققان کشور خبر داد و گفت: نخستین بانک ژن گونه‌های جانوری و گیاهی کشور تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ اصغر مبارکی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره تشکیل بانک ژن برای تسهیل کار محققان در کشور اظهار کرد: گسترش بانک ژن در کشور مدنظر است و این بانک ژن گونه‌های گیاهی و جانوری در کشور شروع به کار می‌کند؛ محققان و دانشمندان هم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

وی درباره موضوع حفاظت از غارها هم تصریح کرد: کارگروه حفاظت از غارها تشکیل شده است و برنامه‌های مهمی برای حفظ این آثار طبیعی در دست اقدام خواهد بود.

صندوق محیط زیست جهانی طرح زاگرس را به ایران تحویل داد 

شیرین ابوالقاسمی؛ مدیر‌کل حفاظت از جنگلهای زاگرس نیز در این نشست خبری اظهار داشت: طرح زاگرس، تبدیل به برنامه بلند‌مدت شده و صندوق ملی محیط زیست آن را تحویل دولت ایران داده است.

وی ادامه داد: این مهم در یک فرآیند طولانی محقق شده است و امتیازات آن نیز تا ابتدای برنامه ششم توسعه محقق خواهد شد.

انتهای پیام/53

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««بانک ژن» گونه‌های جانوری و گیاهی کشور تشکیل می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات