مایکروسافت پتنتی برای صدا کردن همزمان کورتانا ارائه کرد

مایکروسافت درخواست ثبت پتنت جدیدی را داده که وقتی کاربر عبارت «هی کورتانا» را به زبان می‌آورد، از فعال شدن همزمان کورتانا در چند دستگاه مختلف جلوگیری می‌کند. اگر شما یک گوشی هوشمند مجهز به ویندوز ۱۰ موبایل، مایکروسافت بند ۲، سرفیس پرو ۴ و رایانه شخصی مجهز به ویندوز ۱۰ داشته باشید و برای کار خاصی کورتانا را صدا بزنید ممکن است کورتانا ناگهان در هر ۴ دستگاه فعال شود.

برای مثال، درخواستی برای ثبت یک زنگ هشدار یا تایمر در گوشی هوشمندتان ممکن است باعث شود که آلارم و تایمر در دستگاه‌های دیگر شما هم ثبت شوند. این پتنت که  Device Arbitration For Listening Devices نام دارد به دستگاه‌ها این قابلیت را می‌دهد که پیش از این که با صدای هی کورتانا بیدار شوند، با هم ارتباط برقرار کنند. پس از برقراری این ارتباط دستگاه‌ها بهتر متوجه می‌شوند که کدام یک برای پاسخ به درخواست شما باید اقدام کند. 

پتنت مایکروسافت

برای مثال وقتی شما در رایانه شخصی خود در حال تایپ هستید، گوشی هوشمند ویندوز موبایلی شما کلید واژه‌هایی را که احتمالا با آن‌ها فعال می‌شد، نادیده می‌گیرد. از سوی دیگر در برخی از موارد برخی از دستگاه‌ها قابلیت انجام برخی درخواست‌های خاص را ندارند که در این صورت آن درخواست را به دستگاه دیگری واگذار می‌کنند. فرض کنیم شما در حال تاپ روی رایانه شخصی خود هستید و نیاز دارید که تماسی برقرار کنید، در این صورت می‌گویید: «هی کورتانا، با مادر تماس بگیر.» در چنین شرایطی رایانه شخصی شما این وظیقه را به گوشی هوشمند ویندوز موبایلی محول می‌کند.

منبع phonearena تگ ها Microsoft cortana windows 10 mobile

[ منبع این خبر سایت زومیت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مایکروسافت پتنتی برای صدا کردن همزمان کورتانا ارائه کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات