جزئیات 17 پرونده فساد گم شده در مجلس هشتم

با این طرح، یک نفر هم صاحب خانه نمی شودحجت‌الاسلام حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با اشاره به بند 6 اصل سوم قانون اساسی گفت: گزارش هایی که امروز ارائه می‌شود، کلی و نوعی بازی با واژگان و کلمات است.

به گزارش«تابناک»، حجت‌الاسلام نوروزی خطاب به پزشکیان گفت: آقای رئیس، شما یک انسان مبارزید، توجه کنید که در همین کمیسیون های مجلس، خلاف ها و مشکلاتی نسبت به واگذاری ها رخ داده است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس تصریح کرد: بنده در مجلس هشتم، 17 پرونده مفاسد اقتصادی به یک کمیسیون ارائه کردم، اما امروز اثری از آنها نیست. این باید بررسی شود که آن پرونده‌ها کجاست. همچنین درخواست دارم که حداقل دو پرونده از آن 17 پرونده به خودم ارائه شود.

حسن نوروزی در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: متأسفانه دیگر اثری از پرونده هایی که در زمان مجلس هشتم به یکی از کمیسیون های مجلس داده بودم، نیست.

این نماینده مجلس گفت: هم اکنون فساد در همه سطوح مدیریتی به نوعی رخنه کرده و شاید بتوان گفت، دامن بخشی از قوای سه گانه به آن آلوده شده است و مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد؛ به طور مثال، در قوه قضاییه پرونده هایی وجود دارد که مبالغ کلانی در آنها (500 میلیون تومان به بالا) یا پرونده های مربوط به زمین خواری وجود دارد که باید گروهی نظر داده شود تا جلو برخی از سوءاستفاده ها گرفته شود. مجلس هم باید مستقل وارد موضوعات شده و وظایف نظارتی خود را کامل و به دور از بحث های سیاسی و جناحی و به دور از اعمال نظرهای خارجی انجام دهد.

نوروزی گفت: متأسفانه فساد و رانت همیشه وجود داشته است؛ برای نمونه، در مجلس هشتم در برخی بررسی ها، موردی بود که یک سردخانه 35 هکتاری که 500 میلیارد ارزش داشته، 69 میلیارد تومان به کسی که 1800 میلیارد تومان بدهی بانکی داشته، واگذار شده بود. حال آنکه نباید چنین می شد، زیرا این نشان از فساد در یکی از وزارت خانه ها در آن دوره دارد که تا به امروز نیز کسی به آن رسیدگی نکرده است.

وی در خصوص پرونده های مفقود شده که وی آنها را به مجلس داده بود نیز گفت: یکی از این پرونده ها، مربوط به واگذاری زمین وسیعی در کیش بود؛ یکی از روزنه های فساد در کشور در مناطق آزاد. مناطق آزاد به دلیل آنکه سیستم بودجه ای آن، جزو سیستم ملی نیست و کنترل آن به دست افراد است، فسادهای زیادی را در این منطق شاهدیم.

نماینده مردم رباط کریم همچنین افزود: به هر حال سرنوشت این پرونده ها معلوم و مشخص نیست که معدوم شده یا در سیستم اداری گم شده اند؛ اما به هر حال، من این موضوع را رسیدگی خواهم کرد.

وی تأکید کرد: گلوگاه مفاسد اقتصادی را باید بست و این کار هم برعهده کمیسیون‌های مربوط مجلس از جمله کمیسیون اقتصادی است که باید در دست اقتصادانان دلسوز کشور قرار گیرد و این مسائل را پیگیری کنند.

نوروزی ادامه داد: باید کمیسیون اصل نود وظیفه ملی خود را به خوبی انجام دهند و با همکاری وزارت اطلاعات و دیوان محاسبات بتوانند جلوی گلوگاه‌های فساد اقتصادی را بگیرند.

این نماینده در بخش پایانی سخنان خود گفت: پرونده هایی که آن زمان من به مجلس دادم، مربوط به فساد شوراهای شهری نمی شد و عمده آنها واگذاری زمین به غیر، برخی ساخت و سازها در مناطق آزاد و به ویژه کیش و برخی ها نیز مربوط به سازمان های گردشگری و  بانک گردشگری، می شد که ظاهرا اثری از آن پرونده‌ها در کمیسیون اصل 90 نیست.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات 17 پرونده فساد گم شده در مجلس هشتم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات