برگزاری4 هزار افطاری در سطح شهر

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران از شناسایی 41 هزار پلاک خانواده مستمند در شهر تهران خبر داد. بخش اجتماعی تبیان افطاری

حجت الاسلام میثم امرودی در نشستی خبری با اشاره به اقدامات شهرداری در ایام ماه رمضان گفت: امسال با شعار «فصل وصل» در سطح شهر تهران اقدامات خود را انجام داده و چهره پایتخت را قرآنی می کنیم.

وی با اشاره به اکران 47 اثر هنری در عرصه پل ها و 33 بیلبورد، 80 پورتال شهری و نصب 53 اثر هنری در میدان ولیعصر و انقلاب و تابلوهایی در مناطق 22 گانه تهران که مزین به آیات الهی و دعاهای ویژه ماه رمضان است، گفت: در 7 نوبت چهره شهر تهران در ایام ماه رمضان تغییر کرده و آثار هنری ویژه ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و ایام لیالی قدر و شهادت امیرالمومنین پیش بینی شده است. همچنین در روز قدس و فلسطین نیز آثار هنری ویژه ای در نظر گرفته ایم.

امرودی از فعالیت مجمع خیرین مناطق در ایام ماه رمضان خبر داد و گفت: پلاک های خانواده های نیازمند شناسایی شده و تلاش کردیم با حمایت خیرین کمک های لازم را از این خانواده ها به عمل آوریم

معاون شهردار تهران با اشاره به حمایت موسسات قرآنی در قالب جشنواره شمیم وحی، تصریح کرد: این موسسات قرآنی که شامل هیات های قرآنی، جلسات خانگی قرآن و مجموعه دارالقرآن ها است، از 3 میلیون ریال تا 13 میلیون ریال به تناسب فعالیت هایشان مورد حمایت قرار می گیرند که در مجموع 2.5 میلیارد تومان به صورت مستقیم به این موسسات که شامل 500 موسسه قرآنی، 350 خانه قرآنی، 500 خانه قرآن شهری، 500 جلسات قرآنی در سه سطح و 1100 جلسه خانگی کمک خواهد شد. همچنین بزرگترین بانک قرآنی شهر تهران در این ایام تهیه شده است.

برگزاری اولین همایش چهره های قرآنی

امرودی در ادامه با بیان اینکه تمامی فعالیت های این ایام زیر نظر شورای عالی قرآنی شهرداری است که 19 چهره قرآنی در آن حضور دارند و ریاست آن با شهردار تهران است انجام می شود، گفت: اولین همایش چهره های قرآنی با حضور 73 چهره برگزار خواهد شد. همچنین هفته گذشته شهردار تهران نشست صمیمی با اساتید قرآنی داشت.

وی با تاکید بر اینکه تمامی فعالیت های ویژه ماه رمضان در تهران مسجدمحور است، گفت: تمامی فعالیت های فرهنگی هماهنگ با برنامه های مساجد است و پس از پایان برنامه های مساجد، فعالیت های فرهنگی، تفریحی ویژه ایام رمضان در بوستان ها و مکان های ویژه شهر تهران برگزار می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران از اجرای برنامه تفریحی، ورزشی و فرهنگی در برخی از بوستان های پایتخت از بعد از افطار تا سحر خبر داد و تصریح کرد: تلاش شده امسال برای کاهش هزینه ها از ظرفیت های محلات استفاده شود و هنرمندانی که از جشنواره های محلی شمسه و مشکات کشف شده، به اجرای برنامه بپردازند و دیگر به صورت پیمانکاری این فعالیت ها واگذار نخواهد شد.

امرودی به تورهای گردشگری شبانه در ایام ماه رمضان اشاره کرد و گفت: 8 مسیر برای گردشگری تعریف شده که در محورهای تاریخی، زیارتی، مذهبی، تفریحی و معنوی است

امرودی به تورهای گردشگری شبانه در ایام ماه رمضان اشاره کرد و گفت: 8 مسیر برای گردشگری تعریف شده که در محورهای تاریخی، زیارتی، مذهبی، تفریحی و معنوی است.

به گفته وی، در ایام ماه رمضان 4 هزار افطاری ساده در سطح شهر توزیع می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران از ویژه برنامه های ماه رمضان در اراضی عباس آباد خبر داد و افزود: هر شب دو ساعت قبل از افطار و تا سحر این برنامه ها اجرا خواهد شد و برنامه های متنوعی در این مجموعه  پیش بینی شده است.

امرودی از فعالیت مجمع خیرین مناطق در ایام ماه رمضان خبر داد و گفت: پلاک های خانواده های نیازمند شناسایی شده و تلاش کردیم با حمایت خیرین کمک های لازم را از این خانواده ها به عمل آوریم.

به گفته وی، 41 هزار پلاک خانواده مستمند شناسایی شده که تلاش می شود در ایام سال این حمایت ها ادامه داشته باشد. همچنین بدهی تمامی نانواهایی که در مناطق محروم به صورت نسیه نان پخت می کردند نیز پرداخت می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران در خصوص انتقاد برخی از اعضای شورا به موازی کاری برنامه های معاونت اجتماعی و سازمان فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: هیچ گونه تداخل کاری و موازی کاری بین سازمان فرهنگی و معاونت اجتماعی وجود ندارد. همچنین هزینه افطاری های ساده توسط شهروند پرداخت خواهد شد.


منبع : خبرگزاری مهر

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری4 هزار افطاری در سطح شهر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات