ورزش نسبت به ادوار قبلی پیشرفت نکرده است/ باید قانون وضع کنیم

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدکاظم دلخوش اباتری با اشاره به لزوم فراهم سازی شرایط مالی و رفاهی برای ورزشکاران المپیکی گفت: باید نیازهای اولیه ورزشکاران المپیکی تامین شود زیرا مسئولیت آنها برای افتخارآفرینی ملی سنگین است و لذا دولت و مسئولان کشور باید در راستای تسهیل شرایط آنان برآیند زیرا ملت ایران از آنها انتظار دارند ورزشکاران در عرصه های بین المللی به گونه ای عمل کنند که متاثر و متاسف از نوع عملکرد آنها نشوند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی افزود: بین ورزشکاران و مدیران دولت و امور مالی، حلقه مفقوده ای وجود دارد که باید هر چه سریعتر ساماندهی شود زیرا وضعیت تیم هایی که در سطح ملی و بین المللی کار می کنند، کاملا منفک از سایر تیم‌هاست چراکه عملکرد آنها در کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران ثبت می شود لذا دستگاهها باید به وظیفه خودشان به درستی عمل کنند.

وی ادامه داد: اگر وزارت ورزش به قوانینی نیاز دارد، می تواند این کار را در هنگام تدوین قانون بودجه سالانه یا لوایح دولت تعریف کند تا حقوق ورزشکاران تثبیت شود؛ ضمن آنکه می توان در قانون برنامه ششم توسعه، بندی را در فصلی که مربوط به ورزش است، در مورد ورزش‌های قهرمانی ذکر کرد.

دلخوش تاکید کرد: جایگاه ورزش قهرمانی و نحوه رسیدگی به آن باید در قانون مشخص شود زیرا اگر قرار باشد سلیقه ای برخورد شود، یک دولت آن را در اولویت قرار می دهد و دیگری خیر.

این نماینده مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد پیش بینی خود از دستاورد ورزش ایران از المپیک ریو ۲۰۱۶ نیز گفت: با توجه به شواهد موجود، پیشرفت زیادی در المیک ریو نسبت به ادوار قبلی متصور نیستم.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورزش نسبت به ادوار قبلی پیشرفت نکرده است/ باید قانون وضع کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات