کالاهای پرمصرف ماه رمضان در خراسان رضوی افزایش قیمت ندارد

به گزارش ایرنا علی باخرد روز دوشنبه در نشستی خبری در این سازمان افزود: اقلام برنج، گوشت مرغ، تخم مرغ، خرما، شکر، روغن، قند، گوشت قرمز، زولبیا و بامیه، شله و حلیم به لحاظ قیمتی رصد شده و به جز دو قلم خرما و شکر، افزایشی در قیمت آنها صورت نگرفته است.
وی خاطرنشان کرد: افزایش نرخ عمده کالاها بر اساس تقاضای اتحادیه مربوطه و پس از بررسی در کمیته نرخ گذاری و تصویب در کمیسیون نظارت بر بازار استان انجام می گیرد لذا بدون تصویب کمیسیون مربوط هر نوع افزایش قیمت، گران فروشی به حساب می آید.
رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: امسال اتحادیه 'حلیم و شله' تقاضایی برای افزایش قیمت نداشته لذا این گونه ماده غذایی در طول ماه رمضان با قیمت سال گذشته به فروش می رسد.
باخرد افزود: در مورد قیمت زولبیا و بامیه نیز تاکنون کمیسیون نظارت بر بازار خراسان رضوی به جمع بندی مبنی بر افزایش قیمت این کالا نرسیده است و براین اساس قیمت مصوب این شیرینی با درجه ممتاز هر کیلوگرم 85 هزار ریال، درجه یک به میزان 75 هزار ریال و درجه 2 به میزان 55 هزار ریال به فروش می رسد.
باخرد بیان کرد: خرمای مرغوب و باکیفیت هر کیلوگرم به قیمت 110 هزار تا 130 هزار ریال به فروش می رسد که مصرف عام ندارد اما خرمای معمولی هر کیلوگرم با قیمت 70 تا 95 هزار ریال عرضه می شود.
وی اظهار کرد: قیمت مصوب شکر در محل انبار هر کیلوگرم 23 هزار ریال و قیمت مرغ منجمد در محل انبار هر کیلوگرم 45 هزار ریال است که این قیمت در واحد صنفی اندکی افزایش خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: در 2 سال گذشته کمترین تنش را در موجودی کالاهای پرمصرف در ماه رمضان و تغییرات قیمتی آنها داشته ایم و کلیه کالاها توسط سازمان جهاد کشاورزی تامین و نرخ برخی از آنها توسط کمیسیون استانی یا ستاد تنظیم بازار مصوب شده است.
رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طرح ویژه نظارت بر اقلام پرمصرف از سوی مردم در ماه رمضان امروز با حضور 200 گروه بازرسی دونفره و 200 ناظر افتخاری در استان آغاز شد.
باخرد افزود: نظارت بر اقلام پرمصرف در این ایام از طریق بازرسی های سیار، پایش مستمر اقلام، گشت های خودروی مشترک با دستگاه های اجرایی دست اندر کار متناسب با ساعات فعالیت اصناف انجام می گیرد.
وی بیان کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی دو شعبه سیار در کنار تیم های بازرسی مستقر کرده تا پرونده های تخلف در کمترین زمان ممکن بررسی و صدور حکم برای متخلفان صادر شود.
باخرد با بیان اینکه امسال نمایشگاه ضیافت در مشهد و سایر شهرستان های خراسان رضوی برگزار نمی شود، افزود: برگزاری این نمایشگاه مورد توافق مسئولان قرار نگرفت و اتاق اصناف نیز تضمین کرد کالاهای پرمصرف ماه رمضان را با قیمت نمایشگاهی در برخی فروشگاه ها، در قالب نمایشگاه های کوچک یا تعاونی ها و روزبازارهای شهرداری در شهر توزیع شود.
وی گفت: سامانه پاسخگویی به شکایات به شماره 124 و سامانه پیامکی به شماره 30008124 به صورت شبانه روزی فعال است و شکایات را در کمتر از 24 ساعت رسیدگی و نتیجه آن را در کمتر از 48 ساعت اعلام می کند.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در دو ماه گذشته 64 هزار و 960 واحد صنفی در مشهد بازرسی شد که پنج هزار و 204 واحد متخلف شناخته شده و برای 9 درصد آنها تشکیل پرونده شد.
7489/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کالاهای پرمصرف ماه رمضان در خراسان رضوی افزایش قیمت ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات