3000 واحد مسکن مهر در کرمان به بهره‌ برداری می ‌رسد

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کرمان علی حاجی ‌زاده افزود: واحدهای مسکن مهر استان کرمان بعد از انجام عملیات محوطه‌ سازی، نصب انشعابات، آسانسور و اقدامات جزئی، مورد بهره برداری قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینکه 19 هزار واحد مسکن مهر در کرمان دارای زمین دولتی هستند گفت: تاکنون بیش از 15 هزار واحد مسکن مهر در این استان تکمیل و تحویل صاحبانشان شده و باقی‌ مانده‌ این واحدها نیز با پیشرفت فیزیکی 15 تا 80 درصد در حال ساخت است.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اظهار کرد: طبق برنامه‌ تدوین‌ شده باقی ‌مانده‌ واحدهای مسکن مهر کرمان در صورت رفع مشکلات تا پایان سال ‌جاری به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه ادارات راه و شهرسازی شمال و جنوب و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، متولی مسکن مهر در استان کرمان هستند گفت: حدود 33 هزار واحد مسکن مهر در شمال این استان در زمین های دولتی و بخش خودمالکان قرار دارند.
وی ادامه داد: دولت متولی مسکن مهر است و دستگاه ‌های اجرایی مختلف با توجه به قوانین مربوط، اقدامات خود را در این راستا انجام می‌ دهند.
وی بیان کرد: بهتر است مشکلات موجود بین اعضا و مدیران تعاونی مسکن مهر قبل از مراجعه به سیستم قضایی با برگزاری مجامع در تعاونی ها رفع شوند.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: باید در بخش مسکن مهر به ‌گونه ‌ای عمل شود که مردم از نظر مالی دچار مشکل نشوند و در عین حال سهم آورده‌ واقعی خود را پرداخت کنند.
وی ادامه داد: طبق مصوبات دولت، به ازای هر مترمربع مسکن مهر در هنگام صدور پروانه‌ ساختمانی، 52 هزار ریال به بیمه‌ تامین اجتماعی پرداخت شده در حالی که مفاصاحساب توسط تامین اجتماعی پرداخت نمی‌ شود و این امر مانع تسویه‌ حساب توسط شرکت‌ ها و تحویل مسکن به اعضا شده است.
حاجی زاده ادامه داد: تامین اجتماعی باید این کار را هر چه سریع ‌تر انجام دهد تا صاحبان مسکن مهر بتوانند زودتر واحدهای خود را تحویل بگیرند.
وی گفت: زمین هایی با کاربری های خدماتی، فرهنگی، درمانی، آموزشی و غیره در شهرک ‌های مسکن مهر برای استفاده‌ مردم در نظر گرفته شده که در صورت مراجعه و درخواست دستگاه‌ های متولی، اراضی با کاربری مربوطه واگذار می شود.
مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی کرمان اظهار کرد: چنانچه دستگاه‌ های متولی بتواند دو سوم اعتبار را برای استفاده از کاربری ها در سایت ‌های مسکن مهر تامین کنند، یک‌ سوم اعتبار دیگر را جذب خواهیم کرد.
حاجی‌ زاده به ساخت مسجد و کلانتری در شهرک های مسکن مهر اشاره و تصریح کرد: حدود 12 میلیارد ریال در مساجد و هشت میلیارد ریال در ساخت کلانتری های مسکن مهر استان کرمان هزینه شده است.
وی بیان کرد: ساخت سه باب مدرسه در سایت ‌های مسکن مهر استان کرمان آغاز شده و تا امروز بیش از 12 میلیارد ریال در این بخش هزینه شده است.
وی اظهارکرد: تاکنون حدود هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن مهر در شمال استان کرمان پرداخت شده و حداقل معادل همین مبلغ به وسیله‌ مردم پرداخت شده است.
3029/7437

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «3000 واحد مسکن مهر در کرمان به بهره‌ برداری می ‌رسد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات