70 درصد منابع توسعه کرمان توسط بخش خصوصی تامین می شود

به گزارش ایرنا سید جعفر رودری روز دوشنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان صنعت ساخت در مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان افزود: 30 درصد اعتبارات دولتی و صندوق توسعه ملی در توسعه این استان با همکاری مشاوران و پیمانکاران اجرایی می شود.
وی تصریح کرد: پیمانکاران و مشاوران به عنوان بدنه اصلی اجرایی و پیاده سازی، اقدامات مورد نظر در حوزه زیرساخت ها و تسهیل امر توسعه را به عهده دارند.
وی با بیان اینکه تولید ناخالص داخلی استان کرمان حدود 430 هزار میلیارد ریال تخمین زده می شود افزود: پیش بینی می شود سالانه 8.5 درصد آن را افزایش دهیم و تا پایان سال 1399 به 650 هزار میلیارد ریال برسد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: پیش بینی می شود سطح معیشت استان کرمان از نظر رشد جمعیتی حدود 30 درصد به طور متوسط ارتقا پیدا کند.
وی ادامه داد: این اقدام بسیار مهم و موثر است و برای اینکه این اتفاق رخ دهد نیاز به 122 هزار میلیارد تومان اعتبار در سالهای برنامه ششم توسعه داریم.
وی ادامه داد: حدود 14 درصد از این رقم را قرار است دولت در بودجه به استان پرداخت کند و بخش دیگری از آن به شرکت های دولتی مربوط می شود که در مجموع 20 درصد از منابع مالی خواهد بود.
وی با بیان اینکه یکی از منابع و تصمیمات مهم منابع مالی دولت برای توسعه صندوق توسعه ملی است گفت: پیش بینی ما در استان کرمان این است که حداقل 9 تا 10 درصد از منابع از محل این صندوق تامین شود.
رودری به اجرای طرح توسعه اقتصادی در استان اشاره کرد و گفت: 750 هزار میلیارد ریال تفاهمنامه سرمایه گذاری در کرمان آماده است و یکی از محورهای اساسی اقتصاد مقاومتی احیا و پیگیری جذب منابع از صندوق توسعه ملی است.
وی تصریح کرد: هر برنامه توسعه برای موفقیت باید با بخش خصوصی همراهی داشته باشد و یکی از رموز کشورهای توسعه یافته، اتکا به شرکت های با سابقه است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان تاکید کرد: به طور قطع در زمینه حرکت در فرایند توسعه توجه به نهادها و جایگاه بخش خصوصی به عنوان شخصیت های حقوقی و حقیقی اهمیت دارد و مشاوران و پیمانکاران در بخش اجرا و نظارت بازوی اصلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستند.
وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی به دلیل هماهنگی در این حوزه، تدوین ضوابط، دستورالعمل ها و سایر وظایف در حوزه نظام سازمان فنی و اجرایی استان را دنبال می کند.
وی تصریح کرد: مسائل و مشکلات پیمانکاران و مشاوران برای توانمندسازی، توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیگیری خواهد شد.
رودری تاکید کرد: پیمانکاران و مشاوران بومی برای ما در اولویت قرار دارند اما نباید فضای رقابتی را از بین ببریم و پیمانکاران بومی باید در راستای ارتقای توانمندی خود تلاش کنند تا در انتخاب پیمانکار بومی و غیربومی دچار تردید نشویم.
وی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گفت: استان کرمان با پیگیری استاندار و معاونان استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی و نگاه ویژه شخص ریاست جمهوری به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاوتی انتخاب شد و این مسئله وظیفه ما را سنگین تر می کند.
نایب رئیس انجمن صنفی مهندسین مشاور استان کرمان نیز گفت: انجمن صنفی مهندسین مشاور حدود دو دهه است که فعالیت خود را آغاز کرده است و در حال حاضر بیش از 43 مهندس مشاور در استان کرمان در قالب 47 رسته تخصصی فعالیت دارند.
رامین ارجمند کرمانی افزود: حضور مستمر در شورای فنی استان و کارگروهای فنی آن از جمله وظایف انجمن صنفی مهندسین مشاور است و این انجمن حضور موثر و مداومی در انجمن های صنفی کارفرمایی دارد.
وی بیان کرد: اعضای انجمن صنفی مهندسین استان کرمان در بخش های دارایی، بیمه و مطالبات از دستگاه های مختلف با مشکلاتی مواجه هستند که برای رفع این موارد باید چاره اندیشی شود.
3029/7437

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «70 درصد منابع توسعه کرمان توسط بخش خصوصی تامین می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات