کتاب مطالعات طرح آمایش استان ایلام منتشر شد

سید اسکندر صیدایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این کتاب شامل ویژگی ها و نکات استراتژیک توسعه استان ایلام بر اساس اسناد مطالعاتی، طرح های پژوهشی و منابع مهم استان از سال 1384 تا سال 1394 است.
وی با بیان اینکه گزارش و طرح مطالعاتی بیش از 170 سند در این کتاب گردآوری شده است، اضافه کرد: این کتاب منبع بسیار مهمی برای برنامه ریزان، سیاست گذاران و تصمیم گیران استان است.
وی با اشاره به اینکه نکات استراتژیک و راهبردی استخراج شده از این اسناد در قالب 6 بخش عمومی، خدمات، اشتغال و سرمایه گذاری، کشاورزی و منابع طبیعی، صنعت و معدن و زیربنایی آورده شده است، ابراز امیدواری کرد: این کتاب در تبیین جهت گیری های آینده استان و برنامه ریزی های عملیاتی مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام با بیان اینکه مقدمات تهیه سند برنامه ششم توسعه شامل دو بخش سند توسعه استان و برنامه عملیاتی آن در حال انجام است، گفت: تهیه این سند نیازمند تحلیل وضع موجود است.
صیدایی افزود: به همین منظور تحلیل وضع موجود استان در زمینه های مختلف توسط تیم برنامه ریزی سازمان مدیریت بر اساس جدول ها و شاخص ها مشخص شده انجام شده است.
وی تاکید کرد: در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و مواد 181 تا 184 برنامه پنجم توسعه کشور بر نقش آمایش و نتایج و اثرگذاری آن در تعادل و توازن منطقه ای و استانی تاکید ویژه ای شده است.
وی با بیان اینکه استان ایلام نیز در چند مرحله مطالعات آمایش سرزمین را در دستور کار داشته اما فرآیند نهایی تصویب در مراجع قانونی انجام نشده است، تصریح کرد: با احیا سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان این مطالعات در دستور کار قرار گرفت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام گفت: به منظور تهیه طرح آمایش سرزمین در این استان مطالعات مقدماتی و شناخت وضع موجود، استخراج شاخص های مهم، چکیده ویژگی های استراتژیک اسناد مطالعاتی و طرح های پژوهشی، مطالعه اهداف، نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدهای استان و 10 شهرستان توسط تیم مطالعاتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و همکاری مراکز مهم علمی و پژوهشی در دست اقدام است.
استان ایلام با 585 هزار نفر جمعیت، 10 شهرستان، 25 شهر و 680 روستا دارد.
6032/6034

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتاب مطالعات طرح آمایش استان ایلام منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات