چرخه تبدیل علم به ثروت در کشور تکمیل نشده است

به گزارش ایرنا، امیرعلی حمیدیه روز دوشنبه در شورای علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در شهرکرد افزود: ایران در حوزه نیروی انسانی محقق از ظرفیت های بالایی برخوردار است و در سال های اخیر از پیشرفت های خوبی برخوردار شده اما برای تبدیل علم به ثروت راه زیادی را باید طی کنیم.
وی با بیان اینکه جهش علمی می تواند در تولید علم به ثروت نقش مهمی ایفا کند، گفت: دولت با برنامه ریزی هایی که انجام داده درصدد رفع کاستی ها و خلاء هاست تا چرخه تبدیل علم به ثروت کامل شود.
حمیدیه تصریح کرد: کشوردر دهه گذشته موفق به دستیابی به اصول اولیه دانش سلول های بنیادی شده و هم اکنون زمان ورود به ارائه خدمات سلول های بنیادی به مردم است و چنانچه بخواهیم شاهد جهشی علمی در سال های آینده باشیم باید در این حوزه اقدامات بیشتری انجام گیرد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی خاطرنشان کرد: فعالیت های علمی و پژوهشی، زمانی موثر واقع می شود که نیازی از مردم را پاسخگو باشد.
حمیدیه در ادامه با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری از استان های پیشرو کشور در حوزه فناوری های سلولی بنیادی است، افزود: با توجه به همکاری بین بخشی و فعالیت مستمر محققان، آینده خوبی را در این حوزه برای این استان می توان پیش بینی کرد.
به گزارش ایرنا، ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی در سال 1387 در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شد و این ستاد هم اکنون در سه عرصه توسعه مراکز سلول های بنیادی، توسعه تجارت و بازار محصولات سلول های بنیادی و توسعه دانش و فناوری و منابع انسانی حوزه سلول های بنیادی فعالیت می کند.
7363/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرخه تبدیل علم به ثروت در کشور تکمیل نشده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات