مهلت ارسال آثار دومین جشنواره علم وعامه تا 15مهرماه سال جاری

به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، سونا آقا بابایی روز دوشنبه درنخستین نشست خبری موزه علوم درسال 95افزود: جشنواره علم وعامه خاستگاه استعدادهای نو و بسترمناسبی برای شناسایی، معرفی و تقدیر از افراد ، نهادها و سازمان هایی است که در حوزه آموزش غیر رسمی و مدیریت نوآوری فعالیت می کنند.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره رویدادی سالیانه است که ازدو بخش غیررقابتی و رقابتی تشکیل شده بیان کرد: دربخش رقابتی این جشنواره، با ترغیب همگان تفکر علمی و مشارکت جویی علمی را ترویج می کند ، در بخش غیر رقابتی که بخش نمایشگاهی است ، نهادها و سازمان های ملی و بین المللی درهفته علم و درمکان تعیین شده به ارایه دستاوردهای خود در حوزه آموزش غیر رسمی که بتواند مفاهیم علمی یا فنی را به زبان ساده و قابل فهم ارایه کند می پردازد.
آقابابایی گفت: حوزه رقابتی جشنواره از دو بخش اصلی و ویژه تشکیل شده ، بخش اصلی جشنواره شامل آموزش و معرفی تمامی مفاهیم علمی است که آثار مربوطه باید در قالب های ساخت ابزار برای آموزش و نمایش مفاهیم علمی ، داستان علمی -تخیلی ، ساخت کیلیپ علمی ، جنگ و قصه گویی علمی ، طراحی و ساخت اسباب بازی های علمی ارایه شود.
وی بیان کرد: در بخش ویژه ، موضوع هرساله متغیر است و محورها بر اساس مسایل و چالش های روز توسط کمیته علمی تعیین می شود، امسال محورهای جشنواره در بخش ویژه با موضوع ' بهینه سازی مصرف ' ( آب و انرژی ) در نظر گرفته شده است.
آقا بابایی افزود: در این بخش مفاهیم راهکارهای کابرد تولید انرژی پاک در محیط های خصوصی و عمومی ، آگاه سازی مردم نسبت به تخریب محیط زیست ، سلامت انسان و انرژی های سبز، افزایش حساسیت و مسولیت پذیری شهروندان در مقابل رفتارهای نادرست مصرف ، تشویق و فرهنگ سازی عامه مردم برای اصلاح الگوی مصرف و انتقال و آموزش مفاهیم علمی مربوط به بهینه سازی مصرف باید در یکی از قالب های اجرای تئاتر،، ساخت ابزار ، نقاشی ، پویا نمایی ، شبکه اجتماعی ، عکاسی ارایه شود .
وی یادآور شد: شرکت کنند گان باید تا 15 مهرماه سال جاری آثار خود را به دبیرخانه ارسال شود و دومین جشنواره علم و عامه از 15 تا 20 آبان ماه برگزار می شود.
آقابابایی گفت: ترویج علم و تفکر علمی و تربیت شهروند علمی ، تشویق همگان برای ممشارکت جویی در فعالیت های علمی ، دریافت ایده های نو درحوزه آموزش غیر رسمی ، فراهم آوردن شرایط مناسب برای بروز نوآوری ، جهت دهی به استعدادها در راستای گسترش علمو فناوری و نیز فرهنگ سازی به منظور استفاده از راه حل های علمی برای رویایی با مسایل و چالش ها از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
علمی (3)** 9340**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهلت ارسال آثار دومین جشنواره علم وعامه تا 15مهرماه سال جاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات