طب سنتی در اروپا ریشه در ایران دارد

به گزارش ایرنا از دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر گرهارد کوگلر (Dr.Gerhard Kögler) روز دوشنبه در سمپوزیوم جایگاه طب سنتی در ایران و اتریش اظهار کرد: ارتباط شما با اسلاف این بخش قطع نشده و می توان از توانمندی شما بخصوص در درمان زمینه ارتباط روح با جسم و از سوی دیگر پیشرفت های حاصل شده در زمینه ارتباط موفق طب نوین با طب سنتی بهره مندی بسیاری ببریم.
وی به تبیین اهمیت دید کل نگر به انسان و پرداختن به جنبه های روحی روانی بیماری به جای معالجه جسمی صرف پرداخت و در نهایت رویکرد طب سنتی اروپایی به طب و انسان را تشریح کرد.
در ادامه خانم ارنا یانیش (Erna Janisch ) رئیس کالج ضمن اظهار خرسندی از حضور در ایران از میهمان نوازی ایرانیان تشکر کرد.
در این مراسم همچنین پرسش هایی از جانب جمعی از اعضای هیئت علمی این رشته راجع به شیوه های مجوزدهی به داروهای سنتی در اتریش، ساختار طب سنتی اروپا، میزان حمایت بیمه ها از داروهای طب سنتی مطرح شد.
در همین راستا دکتر کوگلر گفت: داروهای طب سنتی در اتریش توسط داروسازهای حرفه ای ساخته می شوند و بیمه دولتی نیز خدمات پایه سلامت را پوشش می دهد و بیمه های خصوصی هم از ویزیت و داروها و تدابیر طب سنتی در اتریش به طور کامل حمایت می کنند.
سمپوزیوم جایگاه طب سنتی در ایران و اتریش امروز ( دوشنبه ) در ساختمان مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد و علاوه بر مدیر و معاونین دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، استادان و دانشجویان این رشته و برخی مدیران و دانشجویان کالج طب سنتی اروپا نیز در این مراسم حضور داشتند.
علمی (1) ** 1201 **2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طب سنتی در اروپا ریشه در ایران دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات