نمایشگاه نقاشی «صلح یعنی ...»

صلح ینی موزه صلح تهران با همکاری رسانه هنرهای تجسمی گالری آنلاین نمایشگاه نقاشی «صلح یعنی ...» را برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، فراخوان نمایشگاه نقاشی نوجوانان در هیروشیما با موضوع «صلح یعنی ...» منتشر شد. در فراخوان این نمایشگاه آمده است:«صلح مفهومی است که برای جهانی شدن نیاز به آموزش و نهادینه شدن در درون هر انسان دارد. با توجه به شعار موزه صلح تهران مبنی بر اینکه «صلح چیزی فراتر از نبود جنگ بین دولت ها است» برقراری صلح در درون خود، خانواده ،جامعه و لمس آرامش و زیبایی ، لذت بخش و زندگی آفرین است و نسل جوان میتواند با یافتن صلح درونی برای تضاد‌های طبیعت، جامعه و بحران‌های اجتماعی راه‌حل‌های سازنده پیدا کند. آموزش صلح به نوجوانان، سبب میشود علاقه به همزیستی و رفتارهای مسالمت‌آمیز،  احساس همکاری و روحیه همدردی در آنان رشد پیدا کند تا بتوانند با اعتقاد به اینکه آرامش، شادی‌بخش است در تعارض ها، دعواها و اختلافات خود از راه‌حل‌های خلاق و دور از خشونت استفاده‌کنند. نقاشی کودکان و نوجوانان نیز که نمایش بی‌واسطه ای از درونیات پاک و صلح طلبانه ی آنهاست میتواند الهام‌بخش شهروندان سراسر جهان برای دوری از خشم ، نفرت و ... باشد. از این رو موزه صلح تهران با همکاری رسانه هنرهای تجسمی گالری آنلاین نمایشگاه نقاشی با موضوع «صلح یعنی ...» را برگزار می‌کنند.این نمایشگاه با هدف آگاهی بخشی به نوجوانان در مورد آرامش ،صلح درون، احترام گذاشتن به حقوق انسان‌ها، نفی هرنوع خشونت و تبعیض، احترام به تفاوت های فردی ، درک متقابل و مدارا برگزار می‌شود. در پی آن است که نوجوانان با استعدا‌دهای هنریشان در راستای ترویج پیام جهانی عاری از جنگ و سلاح‌های کشتار جمعی قدم بردارند.»

آثار نقاشی نوجوانان 14 تا 19 سال در نمایشگاهی که به مناسبت بمباران اتمی هیروشیما در ژاپن در کنار جشنواره فیلمی که به همین مناسبت برگزار خواهد شد به نمایش درمی آید و علاقه مندان به شرکت در این نمایشگاه می‌توانند برای مطالعه فرخوان به سایت www.festival.onlineartgallery.ir  مراجعه کنند و آثار خود را به صورت آنلاین از طریق ایمیل دبیرخانه جشنواره به آدرس  onlineartgallery.ir@gmail.com  از تاریخ دهم خرداد ماه تا دهم تیر ماه سال 95 ارسال کنند.

هنرمندان ساکن شهر تهران جهت تحویل آثار میتوانند به موزه صلح به آدرس خیابان فیاض بخش، ضلع شمالی پارک شهر ، موزه صلح تهران مراجعه کنند؛ همچنین هنرمندان ساکن شهر های دیگر میتوانند آثار خود را ارسال کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایشگاه نقاشی «صلح یعنی ...»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات