اولین رویداد فرهنگی کودکان کار شاهراه تهران را غرق در شادی کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، شقایق موسوی و یاسمین خطیب‌زاده، موسسین این کمپین، با هدف بهبود رابطه میان مردم جامعه و کودکان کار اقدام به طرح رویداد «من هم یک کودک هستم» کردند. به این شکل که در این رویداد بروشورهایی حاوی توضیح برای اصلاح برخورد جامعه با کودک کار به مردم ارائه شده و سپس شاخه گلی به عنوان هدیه کودک کار به مردم تقدیم شد. در ادامه پس از توضیح شرایط و درخواست اصلاح روابط با کودک کار به عنوان یک انسان هم‌تراز با سایرین، یک جلد کتاب به افراد ارائه شده و درنهایت از آنها درخواست می‌شد که آن را به اولین کودک کار در موقعیت مناسب، به پاس شاخ گل هدیه دهند.

این حرکت، با انتخاب هوشمندانه کتاب به عنوان مصداق کالای فرهنگی سعی در بالا بردن سطح مطالعه کودکان کار و تاثیر مثبت در روند رشد آنها دارد. از این رو برای اولین‌بار به شکل متمرکز موضوع فرهنگ‌سازی برای کودکان کار، عدم ایجاد تبعیض و همچنین استعدادیابی آنها در گلوریا مطرح شده است.

بالغ بر ۱۵۰ نفر نیروی کاملا خودجوش در کمپین «من هم یک کودک هستم» از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در ایستگاه‌های متعدد اقدام به پخش گل، بروشور و کتاب کردند.

مهمترین موضوع در مورد این کمپین، عدم حمایت دولتی است. هزینه این کمپین، بدون وابستگی مالی به بخش‌های خصوصی و دولتی تنها با ریزپرداخت‌های مردمی از طریق سایت فاندوران تامین شده است. همچنین جزئیات دقیق مقادیر کمک‌های نقدی نیز به وضوح در سایت فاندوران قابل مشاهده است.

نکته جالب دیگر این است که هزینه‌های این کمپین به شیوه ریزپرداخت و تامین سرمایه جمعی دریافت شده است که از شیوه‌های نوین جذب کمک‌های مالی در سطح جهانی به شمار می‌رود. از طرفی پروژه پنج میلیونی تعریف شده در این سایت با نرخ موفقیت ۲۱۲ درصدی در ۲۷ روز تبدیل به یکی از ناب‌ترین نمونه‌های مشارکت جمعی به شیوه تامین سرمایه جمعی یا کرادفاندینگ شده است.

سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران نیز با ایجاد بستر امن برای اجرای هرچه‌ بهتر این رویداد و همچنین حضور در مشارکت تمام‌قد اجتماعی به رویداد «من هم یک کودک هستم» قدرت قابل توجهی بخشید تا اثربخشی با کیفیت مورد نظر حاصل و درنتیجه به شهری با فرهنگ غنی‌تر در زمینه کودکان کار نزدیک شویم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اولین رویداد فرهنگی کودکان کار شاهراه تهران را غرق در شادی کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات