بیش از ۱۳۰۰ اصله چوب قاچاق در حوزه فومنات کشف و ضبط شد

اکبر مهتدی حقی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه یکی از اولویت های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری حفاظت از عرصه های طبیعی و جنگل ها است، اظهار کرد: مبارزه با قاچاق چوب نیز جزء همین اولویت ها محسوب می شود.

وی به فعالیت های خوب ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان فومن در طول سال گذشته اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با دقت و سرعت العمل آنها از اواسط سال گذشته تا تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۵ موفق به کشف و ضبط یک هزارو ۳۸۷ اصله چوب قاچاق در حوزه فومنات شدیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فومن خاطرنشان کرد: این چوب ها از انواع درختان جنگلی همانند افرا، کاتین، اوجا، بلوط و غیره بوده اند.

وی گفت: ارزش ریالی چوب های قاچاق کشف شده ۳۸ میلیون و ۴۵۴  هزار ریال بوده و براساس ماده ۴۲ و ۴۸ قانون حفاظت از مراتع کشور قطع و حمل هرگونه چوب و درخت جرم محسوب و با متخلفین براساس قانون برخورد می شود.

مهتدی حقی با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این چوب های قاچاق را در حین گشت زنی در حوزه فومنات کشف کرده اند، تصریح کرد: مأموران بعد از توقیف ماشین و دستگیری متخلفان از آنها بازجویی و با تشکیل پرونده برای ادامه مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع دادند.

وی با اشاره به دستگیری پنج نفر در این ماجرا، اظهار کرد: همچنین در طول این مدت ۱۵ استر هیزم نیز از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از ۱۳۰۰ اصله چوب قاچاق در حوزه فومنات کشف و ضبط شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات