۶۰ درصد محرومان خراسان شمالی از زکات بهره‌مند ‌می‌شوند

به گزارش خبرنگار مهر، عباس اهرابی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش‌بینی‌شده امسال هشت میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شود که این میزان صرف امور ۶۰ درصد محرومین خراسان شمالی خواهد شد.

اهرابی افزود: سال گذشته حدود هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شد که ۴۰ درصد آن برای محرومان هزینه شد.

وی تصریح کرد: طی سال گذشته از ۳۰۸ روستای خراسان شمالی زکات جمع‌آوری شد و ۲۳۹ روستا به دلیل سیل، خشک‌سالی و نامساعدی منطقه از پرداخت زکات معاف شدند.

توزیع ۱۵۰ هزار کیسه برای نیازمندان در ایام ماه رمضان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با اشاره به طرح‌های ماه رمضان توسط کمیته امداد گفت: امسال ۱۵۰ هزار کیسه همیان مولا برای جمع‌آوری مایحتاج ماه رمضان نیازمندان استان در بین مردم توزیع‌شده است.

اهرابی اظهار داشت: امسال توزیع کیسه‌های همیان مولا توسط مراکز نیکوکاری و با مشارکت مردم اجرا خواهد شد.

وی افزود: این طرح در سال گذشته با توزیع ۱۰۰ هزار کیسه در بین مردم اجرا شد که در این اقدام معنوی یک میلیارد تومان کمک‌ نقدی و غیر نقدی توسط مردم و خیران جمع‌آوری شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خاطرنشان کرد: طرح توزیع کیسه همیان مولا در تمام شهرستان‌های استان اجرا و نیز در تمام شهرستان‌ها و حتی روستاهای دوردست نیز سفره‌های اطعام پهن می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ۳۰۰ میلیون تومان کمک مردمی جمع‌آوری شد که بین نیازمندان استان توزیع شد.

اهرابی گفت: همچنین طی ماه رمضان امسال در صورت تأمین اعتبار، طرح فرهنگی اهدا کتاب به نیازمندان اجرا می‌شود.

وی افزود: آزادسازی زندانیان، دیدار با خانواده‌های نیازمندان و عیادت از بیماران کم‌بضاعت ازجمله برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در خراسان شمالی است.

طرح استعداد سنجی مستعدان اشتغال

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گفت: امسال طرح استعداد سنجی مستعدان در راستای اشتغال‌زایی اجرا خواهد شد که در این طرح افراد تحت پوشش کمیته امداد شناسایی و بر اساس سطح استعداد آن‌ها آموزش داده می‌شود و پس از پایان دوره آموزشی وام اشتغال داده می‌شود.

اهرابی اظهار داشت: هم‌اکنون این طرح در شهرستان جاجرم اجراشده است که پس‌ازآن در سایر شهرستان‌ها اجرایی خواهد شد.

وی بابیان اینکه ۵۲ هزار نفر در قالب ۲۱ هزار خانوار تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت گفت: پس از شناسایی و اجرای طرح استعداد سنجی مستعدان، طرح آفتاب اجرا خواهد شد.

این مسئول افزود: طرح آفتاب به‌منظور فراهم کردن زمینه اشتغال‌زایی مددجویان در محل زندگی آن‌ها انجام می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۶۰ درصد محرومان خراسان شمالی از زکات بهره‌مند ‌می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات