سنت حشر با همکاری جهاد کشاورزی در سیستان احیاء شد

سید رضا موسوی درگفت وگو باخبرنگار مهر درباره ی احیا سنت حشر عنوان کرد: در جهت احیاء سنت حسنه حشر که مرتبط با کشاورزی و آبیاری زمین‌های کشاورزی است ۳۹هزار نفر از مردم سیستان توسط جهاد کشاورزی بکار گیری شدند.

رییس جهادکشاورزی زابل تصریح کرد: این اقدام علاوه بر احیاء حشر به عنوان یکی از آداب و رسوم منطقه سیستان به اشتغالزایی و کسب درآمد مردم منطقه نیز کمک کرده است.

وی ادامه داد: بادهای ۱۲۰ روزه سیستان انهار منتهی به زمین‌های کشاورزی رابا ماسه و خاک مسدود می‎کند، که با هدف بازگشایی راه آبهای جاری شده در انهار و آبیاری زمین های کشاورزی توسط مردم این اقدام انجام می‌شود.

موسوی خاطرنشان کرد: با برگزاری مراسم حشر در منطقه سیستان سال زراعی جدید آغاز می‌شود و پیر و جوان با تیشه زنی انهار پر از خاک و انتقال آنها به بیرون از انهار  این سنت حسنه را اجرا می‌کند.

او همچنین خبر از تدوین نقشه کاداستر اراضی در سیستان خبرداد و اظهار کرد: در آینده‌ای نزدیک تمامی اراضی سیستان سند دار می‌شوند و سندهای تک برگی به مردم سیستان ارائه خواهد شد.

سیدرضا موسوی با تاکید بر ایجاد فضای سبز در شهرستان زابل خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی زابل با هدف مشارکت در ایجاد فضای سبز  اقدام به توزیع نهال زیتون در بین کشاورزان کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سنت حشر با همکاری جهاد کشاورزی در سیستان احیاء شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات