دنبال قیام و انقلاب در حوزه حقوق مصرف‌کننده نیستیم/تفکر ‌سرمایه‌گذار سودجو اشتباه بود

سید محمود نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه ما به دنبال قیام و انقلاب در حوزه حقوق مصرف‌کننده نیستیم، گفت: ما تنها دنبال احقاق حقوق مصرف کننده هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازتویسرکان، سیدمحمود نوابی ظهر امروز در دومین همایش حمایت از حقوق مصرف‌کننده در تویسرکان اظهار داشت: اجرای ماده 6 قانون حمایت از مصرف‌کننده که در سال 91 ابلاغ شده است، در دولت قبل مغفول مانده و باید امسال که سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، اجرایی شود تا شاهد سبقت دستگاه‌های مختلف برای خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به مردم باشیم.

وی با تأکید بر اینکه سازمان حمایت از حقوق تولیدکننده و مصرف‌کننده در تراز جمهوری اسلامی ایران عمل نکرده‌ است، گفت: این سازمان ظرفیت ارتقا و قوی‌تر عمل کردن را دارد که با برنامه‌ریزی باید به این مهم دست یابیم و بیشتر در خدمت تولید‌کننده و مصرف‌کننده باشیم.

نوابی با تأکید بر اینکه متأسفانه اکنون در ادارات بحث تکریم ارباب تغییر کرده و به بیانی "رجوع به ارباب" شده است، گفت: باید ادارات بحث تکریم ارباب رجوع را بیشتر مدنظر قرار دهند و در عمل هم به این مهم توجه نمایند.

وی با بیان اینکه این همایش پانزدهمین همایش کشوری حمایت از حقوق مصرف کننده است، گفت: خوشبختانه شاهد رشد صددرصدی در خصوص شرکت بنگاه‌ها برای آزمون حمایت از حقوق مصرف‌کننده بودیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت حق مصرف‌کننده را دارای ابعاد مختلف عنوان کرد و افزود: قیمت تنها یکی از مؤلفه‌ها است و بحث کیفیت، کمیت، خدمات قبل، حین و پس از فروش و همچنین خسارت اعتماد نیز از حقوق مصرف‌کننده است.

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده و تولیدکننده کشور با تأکید بر اینکه برخی با تفکر اشتباه بحث سرمایه‌گذار سودجو و زالوصفت را مطرح کرده‌اند، گفت: اکنون احترامی که برای یک سرمایه‌گذار وجود دارد کمتر از احترام یک مسجدساز نیست، چون سرمایه‌گذار هم به خلق خدا خدمت می‌کند و همه وظیفه دارند بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری را فراهم کنند و سرمایه‌گذار هم باید از سرمایه‌گذاری خود سود ببرد.

وی خواستار توجه بیشتر سازمان‌های امور مالیاتی و دارایی، تأمین اجتماعی، کار، رفاه و امور اجتماعی و دیگر ارگان‌ها به این مهم شد و افزود: نباید به دنبال سردرگمی و ایجاد مشکل برای سرمایه‌گذار باشیم بلکه باید با این افراد شریف که قصد خدمت دارند نهایت همکاری را انجام داد.

نوابی با تأکید بر اینکه 238 واحد کوچک و 26 واحد متوسط و 53 طرح بالای 60درصد در دستور کار استان برای رساندن و برگرداندن به چرخه تولید قرار گرفته‌اند، گفت: مبلغ 422 میلیارد تومان تسهیلات در این بخش تزریق می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ما به دنبال قیام و انقلاب در حوزه حقوق مصرف‌کننده نیستیم، گفت: ما تنها دنبال احقاق حقوق مصرف کننده هستیم.

فرماندار تویسرکان نیز در این همایش با تأکید بر اینکه تویسرکان ظرفیت و قابلیت بالایی در بحث‌های صنعتی دارد، گفت: تولید مبل و منبت تویسرکان در استان و کشور مقام اول را دارد و که بیش از 4هزار کارگاه فعال با اشتغالزایی بیش از 7200 نفر به صورت مستقیم  تصدیقی بر این گفتار است.

حبیب مومیوند با اشاره به پیشینه فرش دستباف در تویسرکان که به عنوان یک برند کشوری مطرح بوده است ، گفت: در دهه‌های 50 تا 70 این صنعت سهم به سزایی در اقتصاد خانوار و تأمین امرار و معاش شهرستان داشته است، که به دلایل مختلف مغفول مانده و هنوز هم ظرفیت احیای آن در شهرستان وجود دارد.

وی توجه به صنایع تبدیلی در شهرستان را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: شهر فرسفج تویسرکان نیز در گذشته‌ای نه‌چندان دور به عنوان یک شهر سفال شبیه لالجین مطرح بوده که باید این ظرفیت را نیز دوباره در شهرستان احیا کنیم.

در پایان این مراسم از شرکت‌ها و بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی برتر استان همدان و دستگاه های اجرایی برتر شهرستان تویسرکان با اهدا جوایز و تندیس تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دنبال قیام و انقلاب در حوزه حقوق مصرف‌کننده نیستیم/تفکر ‌سرمایه‌گذار سودجو اشتباه بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات