رادار موج بجای بویه هواشناسی در آبهای خلیج فارس نصب می‌شود

موج نگار مدیرکل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی گفت: اکنون بویه‌های هواشناسی در بررسی وضعیت هواشناسی در خلیج فارس نصب است که این ابزار جای خود را به رادار موج می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، بهزاد لایقی بعدازظهر امروز در گردهمایی هواشناسی دریایی و بزرگداشت روز جهانی اقیانوس‌ها در بوشهر با بیان اینکه صنعتی شدن جهان سبب افزایش دما در کره زمین شده است اظهار داشت: اکنون دمای کره زمین 75 صدم درصد افزایش پیدا کرده  که تغییرات اقلیمی سبب بی ثباتی بارش‌ها در برخی مناطق بیشتر و در برخی جاها کمتر می‌شود.

مدیرکل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی با بیان اینکه استان بوشهر جایگاه مهمی در خلیج فارس دارد تصریح کرد: وجود تجهیزات هواشناسی در آبهای خلیج فارس نقش مهمی در پیش بینی‌های جوی دارد.

لایقی با بیان اینکه تعداد بویه‌های هواشناسی در خلیج فارس جوابگوی نیازهای هواشناسی نمی‌دهد افزود: تعداد بویه‌های هواشناسی در آبراه بین المللی و استراتژیک خلیج فارس بسیار اندک است.

وی با بیان اینکه بویه هواشناسی نقش مهمی در جمع‌آوری اطلاعات آب‌وهوایی در اقیانوس و دریا دارد تصریح کرد: بویه‌های هواشناسی در ثبت امواج، وضع هوا روی دریا، شوری و دمای آب نقش مهمی ایفا می‌کند.

مدیرکل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی  افزود: پنج بویه خلیج فارس نصب که برخی از آنها دچار مشکل شده‌ که در گرفتن اطلاعات هواشناسی این سازمان را با دشواری مواجه کرده است.

لایقی از نصب رادار موج بجای بویه هواشناسی در آبهای خلیج فارس خبرداد و افزود: اکنون بویه‌های هواشناسی در بررسی وضعیت هواشناسی در خلیج فارس نصب است که این ابزار جای خود را به رادار موج می‌دهد.

وی افزود:پوشش رادار موج تا 50 کیلومتر است و مشکل نگه‌داری ندارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رادار موج بجای بویه هواشناسی در آبهای خلیج فارس نصب می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات