خرید 16000 تن کلزا از کشاورزان شمال کشور‌

کلزا سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: بیش از ۱۶ هزار و ۱۹۰ تن کلزا از کشاورزان منطقه ۲ استان‌های مازندران، گلستان و سمنان توسط مراکز خرید دولتی خریداری شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساریبه نقل از خبر ارسالی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور، سید محمد جعفری اظهار داشت: این میزان خرید توسط 26 مرکز خرید تحویل گرفته شد.

وی افزود: تاکنون مبلغ 33 میلیارد  و 564 میلیون تومان پول به کلزاکاران منطقه توسط بانک کشاورزی پرداخت شد. با دایر شدن 10 مرکز خرید در استان مازندران تاکنون 4 هزار و 577 تن دانه روغنی کلزا خریداری شد.

جعفری با اشاره به اینکه 91 درصد از بهای کلزا کاران استان پرداخت شد, گفت: تاکنون 9 میلیارد و 385 میلیون تومان بهای کلزای تحویلی کلزا کاران استان پرداخت شد.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 در ادامه به خرید کلزای استان گلستان اشاره کرد و گفت: تاکنون با دایر شدن 15 مرکز خرید 11 هزار و 600 تن کلزا از کشاورزان تحویل گرفته شد.

جعفری افزود: 24 میلیارد و 358 میلیون تومان از پول محموله‌های دریافتی کلزاکاران استان گلستان به آنها پرداخت شد.

وی سطح زیر کشت کلزا در گلستان را 11 هزار و 338 هکتار عنوان و با بیان اینکه دانه های روغنی پس از غلات، دومین منبع عمده غذایی جهان را تشکیل می‌دهد, گفت: این محصول با ارزش بخش کشاورزی به عنوان ماده اولیه منابع روغن کشی و تامین کننده نیازهای چربی، پروتئین و ویتامین در حیات موجودات زنده نقش اساسی ایفا می‌کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خرید 16000 تن کلزا از کشاورزان شمال کشور‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات