کیفیت، اعتبار بخشی و ایمنی بیمار از ابعاد مهم اداره بیمارستان هاست

۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۱۶:۰۳ - کد خبر: 184731 کیفیت، اعتبار بخشی و ایمنی بیمار از ابعاد مهم اداره بیمارستان هاست

سلامت نیوز: معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: کیفیت، اعتبار بخشی و ایمنی بیمار از ابعاد بسیار مهم اداره بیمارستان هست که اهمیت بیش از پیش آموزش مدیر بیمارستان را ضروری می نماید.

به گزارش سلامت نیوز، دکتر محمد آقاجانی در نشست مشورتی ظرفیت سازی مدیران بیمارستان های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مهمترین دلیل موفقیت بیمارستان ها توجه به اصول مدیریت است چه در مدل اداره بیمارستان ها چه مدیران بیمارستان ها. به عبارت دیگر، یک بیمارستان موفق بیمارستانی است که با یک مدل کارآمد و بهره ور اداره می شود و مدیران توانمند مدل اداره بیمارستان ها بایستی مبتنی بر یک مدل چابک فعالیت کرده و دارای اختیارات کافی باشند که علاوه بر ایجاد انگیزه کافی در مدیران، در مقابل نیازها و خواست های جامعه پاسخگو باشد.


وی ادامه داد: مدیرانی که می خواهند کار بکنند باید علاوه بر دانش و تجربه و مهارت کافی برای مدیریت بیمارستانی، انگیزه کافی هم برای مدیریت بیمارستان داشته باشند بحث اینکه این مدیران باید پزشک باشند یا افرادی باشند که فارغ التحصیل مدیریت این رشته، بحثی است که در کشور ما مسبوق به سابق هست. به نظر می آید که مدیران بیمارستان باید از هر دو حوزه باید اطلاعات کافی داشته باشند. مدیران بیمارستانی ما منابع زیادی در اختیارشان هست. منابع فیزیکی، منابع انسانی و منابع مالی که باید بتوانند این موارد را در یک فرایند پیچیده به درستی مدیریت کنند.


وی با اشاره به ابعاد تربیت مدیران شایسته و کارامد بیمارستانی گفت: یکی از ابعادی که مدیران بیمارستان آن را راهبری می کنند بحث امکانات فیزیکی است اعم از ساختمان تاسیسات و تجهیزات پزشکی که بیمارستان در اختیارشان قرار می دهد. بعد دیگر نیروی انسانی است که برپایه آموزش نیروی انسانی، نگهداشت نیروی انسانی، تامین مالی نیروها و ایجاد انگیزه در آن ها، که مدیر بیمارستانی باید مسلط به این امور باشد. بعد دیگر بحث امور اقتصادی، مالی و سرمایه گذاری است که در این زمینه هم باید از مدیران بیمارستانی دارای دانش و مهارت استفاده کرد.


آقاجانی تاکید کرد: کیفیت، اعتبار بخشی و ایمنی بیمار از ابعاد بسیار مهم اداره بیمارستان هست که اهمیت بیش از پیش آموزش مدیر بیمارستان را ضروری می نماید.
بیمارستان در واقع یک شهر کوچک هم محسوب می شود مدیر بیمارستانی در واقع باید بتواند مدیریت شهری انجام دهد مدیریت پسماند، پساب، بحث های مدیریت زیست محیطی، مدیریت کنترل عفونت این ها از نکاتی است که باید مدیر بیمارستانی به آن اشراف داشته باشد. به جرات می توان گفت نقش اجتماعی بیمارستان خیلی کمرنگ شده، ارتباط با مردم و رسانه های دیداری شنیداری و مکتوب و مجازی است و باید در این زمینه مدیران بیمارستانی فعال تر ظاهر شوند.


لازم به ذکر است نشست مشورتی ظرفیت سازی مدیران بیمارستان های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همت معاونت درمان و توسعه مدیریت و سازمان جهانی بهداشت با حضور مدیران ارشد وزارت و سازمان جهانی بهداشت و مشاوران برجسته بین المللی و اساتید طراز اول رشته مدیریت بیمارستانی در حال برگزاری است.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کیفیت، اعتبار بخشی و ایمنی بیمار از ابعاد مهم اداره بیمارستان هاست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات