رونمایی از کتاب اثر طبیعی ملی سرو ابرکوه

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، با اشاره به اینکه درخت سرو ابرکوه در سال 82 بعنوان اثر ملی طبیعی به ثبت رسید، افزود: در سال 86 قرارداد طرح جامع مدیریت سرو ابرکوه منعقد و در سال 87 تهیه و تصویب گردید. از آن زمان به بعد کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان دستگاههای ذیربط (استانداری، دانشگاه یزد، فرمانداری و شهرداری ابرکوه، اداره کل منابع طبیعی، اداره حفظ نباتات، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و میراث فرهنگی) تشکیل گردید و این طرح روند اجرایی به خود گرفت.

حسن اکبری، افزود: این کارگروه تلاش نموده تا مسائل فنی و تخصصی مربوط به درخت سرو، را در راستای حفظ این گنجینه ژنی ارزشمند مورد بررسی قرار دهد و در این خصوص اقدامات ارزنده ای جهت حفظ سلامتی درخت این انجام شده و هم اکنون با تلاش تک تک اعضای کارگروه و با حمایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد این درخت کهنسال از شرایط پایداری برخوردار است.

وی گفت: ماحصل کارهای فنی و بحث های مدیریتی که برای حفظ پیرترین موجود زنده دنیا، درخت سرو ابرکوه انجام شده است، به صورت یک کتاب، توسط ایران نژاد، عضو هیات علمی دانشگاه یزد تدوین شده است.

در پایان، از کتاب اثر طبیعی ملی سرو ابرکوه توسط مسئولین رونمایی به عمل آمد.

خاطر نشان می گردد؛ درخت سرو ابرکوه برابر مصوبه مورخ 27/12/82 شورای عالی حفاظت محیط زیست، به عنوان اثر طبیعی ملی اعلام و صیانت از این گنجینه ژنی در حوزه اختیارات محیط زیست قرار گرفت و به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خسارت به این درخت کهنسال، طرح جامع مدیریت اثر ملی طبیعی سرو ابرکوه تصویب و تاکنون بخش هایی از این طرح اجرایی شده است.


انتهای پیام/ش

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رونمایی از کتاب اثر طبیعی ملی سرو ابرکوه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات