کاهش ارزش پوند انگلیس درپی افزایش احتمال خروج این کشور از اتحادیه اروپا

به گزارش ایرنا، نظرسنجی های انجام‌ شده توسط موسسه های ' آی سی‌ام' و 'یوگو' در آستانه برگزاری همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نشانگر پیشتازی 4 تا 5 درصدی کمپین حامی برگزیت است.
نظرسنجی موسسه یوگو که در آن از 3495 نفر پرسش به عمل آمده، مؤید آن است که 45 درصد شهروندان انگلیسی از برگزیت و 41 درصد مردم از ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند..
نظرسنجی موسسه' آی سی‌ام' نیز که در روزهای 3 تا 5 ژوئن از 1741 نفر انجام ‌شده است، نشان می‌دهد که 48 درصد شهروندان انگلیس از برگزیت حمایت می‌کنند و در مقابل 43 درصد مردم خواستار ادامه عضویت در اتحادیه اروپا هستند.
انتشار نتایج این نظرسنجی‌ها موجب شد تا ارزش پوند در برابر دلار به پایین‌ترین سطح در 3 هفته اخیر برسد.
پوند انگلیس صبح روز دوشنبه در برابر دلار آمریکا با 0.9 درصد کاهش، در مقابل 1.43 دلار و همچنین با 0.5 درصد کاهش در مقابل یورو، در مقابل 1.269 یورو معامله شد.
نتایج نظرسنجی موسسه' تی ان اس' نیز که طی روزهای 19 تا 23 ماه 'می' انجام ‌شده بود نشان می‌داد که 43 درصد شهروندان انگلیسی از ترک اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند و در مقابل 41 درصد نیز خواستار ادامه عضویت در این اتحادیه شده‌اند.
نظرسنجی موسسه 'اوپینیوم' نیز که اخیرا در نشریه آبزرور منتشر شد، مؤید آن بود که 43 درصد از برگزیت و 41 درصد از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند.
همزمان با انتشار نتایج این نظرسنجی‌ها شماری از اتحادیه بزرگ کارگری انگلستان از 6 میلیون عضو خود خواسته اند تا به ادامه عضویت در اتحادیه اروپا رأی دهند.
اتحادیه‌های تجاری انگلستان هشدار داده‌اند که خروج از اتحادیه اروپا، سبب می شود که حقوق کارگران به خطر بیفتد.
دبیران کل اتحادیه‌های تجاری 'یونایت'، 'یونیسون' و 'جی ام بی' از جمله 10 رهبر اتحادیه‌های تجاری هستند که با ارسال نامه‌ای به روزنامه گاردین مدعی شده‌اند که خروج از اتحادیه اروپا ، حقوق کارگران انگلستان را با خطر روبرو خواهد کرد.
در این نامه آمده است: اگر انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شود، شکی نداریم که حمایت‌های اتحادیه اروپا از حقوق کارگران بریتانیایی با تهدید بزرگی مواجه خواهد شد.
دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس نیز روز دوشنبه در سخنانی بار دیگر هشدار داد که برگزیت باعث آسیب جدی به اقتصاد این کشور خواهد شد.
وی تصریح کرده است که برگزیت سبب رکورد اقتصادی، از بین رفتن فرصت های شغلی، کاهش سرمایه گذاری و به خطر افتادن امنیت انگلستان می شود.
قرار است مردم انگلیس در روز 23 ژوئن در خصوص ماندن یا خروج کشورشان از اتحادیه اروپا در همه‌پرسی موسوم به «برگزیت» تصمیم‌گیری کنند.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش ارزش پوند انگلیس درپی افزایش احتمال خروج این کشور از اتحادیه اروپا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات