هاشمی فکر می کند فقط رای به خودش درست است!/رای آوردن دوباره روحانی خسارت محض است!/ چرا حسین فریدون به دیدار یک فتنه گر رفت؟

فعالان اصلاح طلب و اصولگرا در کانال‌های تلگرام خود به تحلیل و بررسی مسائل روز می‌پردازند. برخی از این تحلیل‌ها در ادامه خواهد آمد. بسته اخبار و تحلیل تلگرامیسرویس سیاسی فردا: فعالان اصلاح طلب و اصولگرا در کانال های تلگرام خود به تحلیل و بررسی برخی مسائل روز می پردازند. گزیده ای از این تحلیل ها را در ادامه می خوانید.
آيا رياست جمهوري روحاني هم دو دوره است؟احسان تقدسی -روزنامه نگاراحسان تقدسی در کانال تلگرام خود نوشت: تاكيد بر دو دوره اي بودن رياست جمهوري حسن روحاني موضوعي است كه با جديت از سوي رسانه هاي حامي دولت در حال انتشار است. اين در حالي است كه موضوع احتمال يك دوره اي بودن رياست جمهوري روحاني عليرغم بيسابقه بودن، موضوعي است كه اين روزها از سوي تحليلگران به صورت جدي در حال تحليل است. نكته اينجاست كه افرادي چون صادق زيباكلام هم اخيرا به روحاني توصيه كرده اند مانند يك قهرمان در پايان دور اول رياست جمهوري اش كنار بكشد و عرصه را به ديگران واگذار كند. تحليلي كه مشخص است در ميان حاميان دولت طرفداراني جدي دارد. بنابر شنيده هاي بنده آقاي جهانگيري گزينه دوم دولتي ها در صورت عدم حضور آقاي روحاني در انتخابات به هر دليلي است. صرف فكر كردن به گزينه ديگر اگرچه درز هر صورت كاري عقلاني است ولي نشان از احتمالات جدي تري دارد.

معنای نمادین یک ملاقاتمهدی محمدی - تحلیل گر سیاسیمهدی محمدی در کانال تلگرام خود نوشته است: دیدارهای این روزها با مصطفی تاج زاده کاملا طبیعی است. او می خواهد "قهرمان حبس کشیده" اصلاح طلبان باشد آن هم در زمانی که از جوش و خروش اصلاح طلبی چیزی باقی نمانده است؛ و همسرش هم، برای تدارک این کار، به اندازه کافی انگیزه دارد. دیدار با تاج زاده به عنوان یک "فرد"، نه تنها ایرادی ندارد بلکه شاید پسندیده هم باشد. اما وقتی تاج زاده بدل به یک "نماد" می شود، -که شده است- دیدار با او، از جانب برادر آقای رییس جمهور مملو از معانی مختلف است. آیا آقای روحانی می خواهد به ما یادآوری کند با امثال تاج زاده نسبتی دارد که همچنان برقرار است؟ آن نسبت چیست؟ و نسبت آن، با نسبتی که تاج زاده میان خود و اصول انقلاب اسلامی برقرار کرده، چگونه است؟ اگر آقای روحانی به این سوال ها پاسخ ندهد، باید به دیگران حق بدهد که خود بگردند و پاسخ آن را پیدا کنند. و بر اساس آن پاسخ، قضاوت کنند و تصمیم بگیرند.
موسسه ای برای شیرخوارهای بی سرپرستفاطمه دانشور - عضو شورای شهر تهرانفاطمه دانشور عضو شورای شهر نوشته است: امروز مطلبی از يك شيرخوار چهار ماهه بنام رويا خواندم كه بسيار متاثر شدم . و از آنجاييكه موسسه مهرآفرين هشت ماهي است كه بطور اختصاصي روي اين كودكان فعاليت دارد بيان چند نكته در اين خصوص شايد برخي مسئولين مرتبط با حوزه آسيب هاي اجتماعي حوزه اعتياد را به راه چاره وادارد ؛ رويا شيرخواري چهار ماهه معتاد و داراي سوتغذيه شديد و رها شده در اطراف بيمارستاني در ورامين كه به كمك جمعيت امام علي شناسايي و در بيمارستان لقمان بستري و جمعه گذشته فوت ميكند .متاسفانه تولد اين كودكان رو به گسترش است كه عمدتا داراي ويژگيهاي ذيل مي باشند : ١- از مادر معتادي متولد شده اند كه عمدتا مصرف دو گانه دارد ( شيشه و هروئين) ٢- حاصل از روابط خارج از نكاح مي باشند و مادر در مسير تامين مواد و تن فروشي صاحب فرزند ناخواسته مي شود ٣- اين كودكان هيچگاه شناسنامه دار نميشوند مگر با مداخله خيريه ها و فعالين اجتماعي كه چنانچه موفق به دريافت شناسنامه با نام مادر شوند جلوي نام پدر سفيد است و اين مسئله براي اين كودكان در سنين بزرگسالي ايجاد چالش ميكند ٤- ممكن است حامل ويروسHIV باشند ٥- يا رها ميشوند ، يا بفروش ميرسند ، يا اجاره داده مي شوند و دربهترين حالت كودكان كار و خيابان را تشكيل ميدهند . و اما نهادهاي متولي فقط با اندكي دلسوزي و احساس مسئوليت ميتوانند با صدور بخشنامه هايي جلوي اين فجايع را بگيرند نظير :-امتناع بيمارستان از سپردن نوزاد به مادر بدون اوراق هويتي و معتاد كه گاها كارتن خواب هم هست گفتني است درصد بالايي از اين مادران كودكان خود را در بيمارستانهاي دولتي به دنيا مي آورند .- بيمارستانها موظف شوند نوزادان را براي سم زدايي در بيمارستان نگهدارند يا به بيمارستان مجهز ارجاع دهند كه متاسفانه بيمارستانها در اين خصوص بسيار سليقه اي رفتار مي كنند .- پذيرش بي قيد و شرط اين كودكان از طريق معرفي بيمارستان از سوي بهزيستي - انجام مراحل سنجش صلاحيت والدين بويژه مادر در صورت عدم مراجعه پدر از سوي مددكاران حرفه اي بهزيستي- انجام عمل تابكتومي در بيمارستانهايي كه محل مراجعه اين دسته از مادران هستند بويژه مادراني كه رضايت كامل براي انجام اين عمل دارند - تصويب قوانين كافي براي فرزندان خارج از نكاح از سوي مجلس - قسمت نام پدر اين كودكان سفيد نمانده و نامي براي اين قسمت در نظر بگيرند و در نهايت تاسيس و تقويت خيريه ها و سازمان هاي مردم نهاد فعال و شفاف در اين حوزه از سوي مردمبه اميد روزي كه اين پديده شوم در كشور ما كاهش معني دار بيابد و انشاالله به صفر برسدتوضیح اینکه مادر مصرف کننده نوزاد معتاد بدنیا می آورد
ادامه دولت روحانی خسارت محض استرضا سراج- تحلیل کر سیاسیرضا سراج در تحلیلی نوشت: دولت آقای روحانی در حوزه راهبردی به بن بست رسیده است و استمرار این وضعیت در سال 96 جز خسارت محض برای منافع ملی، رهاورد دیگری به همراه نخواهد داشت.
راهبردهای دولت روحانی :1 تعامل با امریکا برای رفع کردن تحریم ها2 اجرای برجام های سریالی برای حل مسائل با آمریکا3 پیوستن به تجارت جهانی و جذب سرمایه‌های خارجی
اشتباه محاسباتی منشاء راهبردهای غلط :نگرش راهبردی غلط و غیرانقلابی، یکی از مهمترین نقاط ضعف دولت آقای روحانی است. سهل اندیشی، خوش بینی و اعتماد به طرف آمریکایی، منجر به اشتباه محاسباتی در دستگاه ادراکی دولت یازدهم گردید. اکنون بدعهدی آمریکا در اجرای برجام و عملی نشدن تعهدات واشنگتن، برجام را بی فرجام ساخته و اشتباه محاسباتی، راهبردهای غلط و بن بست دولت روحانی را آشکار نموده است.  با گذشت سه سال از عمر دولت یازدهم، عملیاتی شدن راهبردهای سه گانه، عملا غیر ممکن شده است. این وضعیت با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دشوارتر نیز خواهد شد. بنابراین دولت آقای روحانی فاقد کارآمدی شده است و تداوم آن در سال 96 خسارت محض خواهد بود.
هاشمی فکر می کند فقط رای به خودش درست است!عبدالله گنجی- مدیر مسئول روزنامه جوان عبدالله گنجی مدیرمسئول روزنامه جوان نوشته است: آيت الله هاشمي در ديدار با تشکل هاي صادراتي گفته است:"خواست اکثريت مردم ايران تعامل با دنياست.نبايد اتفاقات ناگوار گذشته تکرارشود.مردم آگاه و هوشيار کشور با حضور در صحنه هاي مختلف از جمله انتخابات نشان دادند که راه خود را پيدا کرده اند"اميد است اين عبارات براي صادر کنندگان مفيد باشد اماواقعا هر انسان معتقد به انقلاب تعجب مي کند که چگونه بعضي ازپيشتازان انقلاب مسير  انقلاب را به مثابه ديگي مي دانند که فقط بايد با شعله  آتش انان بجوشد و گر نه مردم راه را گم کرده اند.در اين صحبت چند نکته نهفته است که احتمالا هاشمي نمي خواهد متوجه ان باشد 
1-همه ملت ايران اهل تعامل با دنيا هستند نه اکثريت. اما دنيا را آمريکا نمي دانند دنيا 200 کشور است اما برخي  از سردمداران انقلاب همه را معادل امريکا هم نمي دانند2-اتفاقات ناگوار درسياست خارجي گذشته را اگر مرور کنيم چه هستند و به چه کسي بر مي گردند ؟آيا تاکيد صريح امام مبني بر:"مادر صدد خشکانيدن ريشه هاي فاسد سرمايه داري،کمونيزم و صهيونيزم در جهان هستيم "ناگوار  است يا حکم اعدام ايشان براي سلمان رشدي؟اگر هاشمي اتهامات غرب مانند حادثه ميکونوس و ارميا را پذيرفته است که در دولت ايشان بوده وخود ايشان هم از سوي متهم کنندگان در ليست سياه است چرا ان کارها ي ناگوار را کرده است؟3-چرا هاشمي فکر مي کند راي مردم به ايشان وبه  هر کس که ايشان را قبول دارد به معني پيدا کردن راه و خلاف آن به معني گمراهي است؟اين فهم متکبرانه از مردم سالاري را چطور بايد تحليل کرد؟.40 ميليون يا 25 ميليون تا 1392 راه را گم کرده بودند و اکنون پيدا کرده اند ا؟ين توهين به ملت واجد عذر خواهي است. راي مردم در 1376 به کسي تعلق گرفت که بسياري از متدينين قبول نداشتند اما رهبري آن انتخابات را حماسه بزرگ خواندند کاش ما هم ياد بگيريم.اگر در1396 يا 1400 راي ملت به هاشمي ها تعلق نگرفت ايشان اين شهامت را دارند که دوباره گمراهي مردم را ياد اوري نمايند؟عاقبت به خيري از اعظم نعمات الهي است.
چرا دولت این همه کارمند دارد؟!حسین دهباشی- پژوهشگر تاریخ و مستند سازحسین دهباشی کارگردان فلم تبلیغاتی روحانی نوشته است: صداوسیمای ما در مقایسه با همتایان خود در دنیا زیادی کارمند دارد؟ کاملا قبول. خیلی خیلی هم بد. 
اما در حاشیه التفات داشته باشید که تعداد کارکنان معاونت اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور عزیزمان و صرف‌نظر از خبرگزاری‌ها و انبوه روابط عمومی های دولتی و شبه دولتی و به تنهایی یک هزار و دویست و هفده نفر است! (عددش با حروف نوشته شد تا از فرط تعجب اشتباه خوانده نشود) 
درواقع بیش از دوبرابر مجموع نفرات ستادی همه بخش‌های کاخ سفید!


[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هاشمی فکر می کند فقط رای به خودش درست است!/رای آوردن دوباره روحانی خسارت محض است!/ چرا حسین فریدون به دیدار یک فتنه گر رفت؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات