کارگران اعتصابی به سوی وزیر اقتصاد فرانسه تخم مرغ پرتاب کردند

به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس، این در حالیست که اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه برای ششمین روز پیاپی ادامه یافته است.
کارگران عضو اتحادیه تجاری سی جی تی، امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد را در یک دفتر پست در مونتری در حومه پاریس محاصره کرده و به سر وی تخم مرغ زدند.
این حادثه هنگامی رخ داد که وی در مراسم رونمایی از تمبری به مناسبت هشتادمین سالگرد دولت جبهه خلق که برای کارگران حقوق جدیدی در نظر گرفت، شرکت کرده بود.
ماکرون پس از این حادثه گفت: این حمله تاثیری بر اراده من نخواهد داشت و آینده اقتصادی برای کسانی که در برابر تغییر مقاومت می کنند، وجود ندارد.
شرکت دولتی راه آهن اس ان سی اف پیشاپیش مذاکرات مهم میان مدیریت این شرکت و اتحادیه ها درباره سازماندهی مجدد ساعت کاری، اعلان کرد: به رغم این حادثه، مشارکت کارگران در اعتصاب ها و اعتراض ها علیه اصلاحات قانون کار، رو به کاهش است به گونه ای که تنها 8.5 درصد کارگران راه آهن هنوز در اعتصاب به سرمی برند. با این حال از هنگام آغاز اعتصاب، ارتباطات ریلی به شدت مختل شده است، به گونه ای که این شرکت برای برقراری نوعی مصالحه با اعتصابیون پیش از آغاز مسابقات فوتبال یورو2016 که روز جمعه در فرانسه آغاز می شود، تلاش می کند.
اکنون حدود 60 درصد قطارهای پرسرعت تی جی وی و منطقه ای و یک سوم خدمات داخلی درون شهری فرانسه فعالیت می کنند.
فرانسوا اولاند رئیس جمهوری سوسیالیست فرانسه روز یکشنبه در راستای اعمال فشار بر اتحادیه سی جی تی گفت: جلوگیری کارکنان اعتصابی راه آهن و هواپیمائی از رسیدن تماشاگران و هواداران تیم ها به مسابقات فوتبال در دوره یک ماهه برگزاری این بازی ها، غیرقابل درک و پذیرش است.
اروپام**1486**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارگران اعتصابی به سوی وزیر اقتصاد فرانسه تخم مرغ پرتاب کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات