سیگار نقش اول فیلم های ایرانی

محمد هادی ایازی در جلسه ستاد کشور مبارزه با دخانیات در وزارت بهداشت این مطلب را به استناد بررسی و تحلیل محتوا روی 300 فیلم برتر سه دهه گذشته کشور عنوان کرد... خبرگزاری ایرنا: محمد هادی ایازی در جلسه ستاد کشور مبارزه با دخانیات در وزارت بهداشت این مطلب را به استناد بررسی و تحلیل محتوا روی 300 فیلم برتر سه دهه گذشته کشور عنوان کرد...

معاون اجتماعی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان استعمال دخانیات در نقش بازیگران مرد، چهار برابر و در بازیگران زن فیلم های سینمایی کشور ، 10 برابر شده است.

مردها چهار، و زن‌ها ده برابر گذشته، در فیلم‌های ایرانی سیگار می‌کشند

 ایازی، افزود: در فرایند این تحقیق، هر سال 10 فیلم برتر ، ارزیایی و تحلیل محتوا شده است.

وی ادامه داد: این بررسی نشان داد که میزان استعمال دخانیات در فیلم های ایرانی در دهه دوم نسبت به دهه اول در نقش مردان ، 2 برابر و در نقش زنان، چهار برابر بیشتر شده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: این بررسی، همچنین نشان می دهد که میزان استعمال دخانیات در فیلم های دهه سوم مورد بررسی نسبت به دهه اول در نقش مردان، چهار برابر و در زنان، 10 برابر بیشتر شده است.

وی افزود: نگرانی وزارت بهداشت این است که این مساله در دهه چهارم نسبت به گذشته به مراتب بدتر شود. این موضوع را به آقای ایوبی، رئیس سازمان سینمایی کشور انتقال دادیم و از او خواستیم که ممنوعیت مصرف مواد دخانی را در فیلم های سینمایی در پروانه هایی که از این پس صادر می شود،اعمال کنند.

ایازی گفت: رئیس سازمان سینمایی کشور قول داد که این مساله را از این پس، رعایت کنند و قرار است موضوع مورد نظر را طی جلسه آینده اش با تهیه کنندگان و تولید کنندگان فیلم های سینمایی، گوشزد کنند.

وی افزود: این موضوع را به صورت جداگانه به آقای جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز منتقل کرده ایم و از او نیز خواستیم که قلیان و سیگار در فیلم های سینمایی طوری نشان داده نشود که ترغیب و تبلیغ مصرف دخانیات محسوب شود.

جلسه ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات روز یکشنبه به ریاست وزیر بهداشت در وزارت بهداشت برگزار شد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیگار نقش اول فیلم های ایرانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات