239 روستای خراسان شمالی به علت درآمد پایین از دادن زکات محروم شدند

به گزارش ایرنا عباس اهرابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران این استان اظهار کرد: در سال گذشته اهالی 308 روستا موفق به پرداخت زکات خود شدند.
وی با بیان اینکه سالانه در برخی از روستاها چندین حسینیه، غسالخانه و سایر طرح های عمرانی از محل زکات ساخته می شود گفت: زکات مالیات اسلامی است باید برای هزینه های مردم منطقه و برای رفع نیازمندان تعریف شود.
وی اظهار کرد: در یک روستا نیازی به دو غسالخانه و یا حسینیه نیست هم اکنون باید هزینه های زکات را از پروژه ای بودن خارج کنیم.
وی افزود: برای جمع آوری زکات در سال گذشته بیش از دو هزار نفر عامل افتخاری به این نهاد کمک کردند و 162 روحانی نیز در این طرح مشارکت داشتند.
پارسال 70 میلیارد ریال از محل زکات در خراسان شمالی جمع آوری شده بود و پیش بینی می شود امسال بیش از 80 میلیارد ریال جمع آوری شود.

***یک هزار و 800 نوعروس پشت نوبت دریافت جهیزیه هستند
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی با بیان اینکه یک هزار و 800 نوعروس پشت نوبت دریافت جهیزیه هستند افزود: برنامه ریزی شده است که امسال بتوانیم جهیزیه یک هزار و 400 نوعروس را تامین کنیم که برای این تعداد نیز حدود 50 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است اما جهیزیه 400 نوعروس باقی خواهد ماند.
وی از خیران و نیکوکاران خواست تا در این راستا مشارکت داشته باشند.
وی گفت: در این استان تامین جهیزیه بر عهده پسران است که از خیران می خواهیم برای تشویق و همچنین ترغیب جوانان برای ازدواج با دختران نیازمند و زیر پوشش این نهاد در امر جهیزیه کمک و مشارکت داشته باشند.
اهرابی گفت: در ماه مبارک رمضان نمایشگاهی برای معرفی توانمندی های مددجویان زیر پوشش در محل شهربازی با 40 غرفه به نمایش گذاشته شده است.
وی اظهار کرد: از مجموع این تعداد 30 غرفه برای محصولات و تولیدات مددجویان تدارک و پنج غرفه نیز برای معرفی خدمات این نهاد و مشارکت مردمی برای طرح های مختلف ایجاد شده است.
وی در خصوص طرح کارآفرینی گفت: به منظور اشتغال پایدار افراد زیر پوشش این نهاد فرزندان مددجویان را به صورت تک خدمتی کمک خواهیم کرد تا برای خود اشتغال ایجاد کنند که در این راستا به دنبال کارآفرینی هستیم.
وی افزود: در سال قبل 417 نفر مددجویان از دوره های تخصصی کارآفرینی بهره مند شدند.
وی در خصوص طرح استعداد سنجی افراد مستعد برای ایجاد اشتغال گفت: در این طرح افراد مستعد شناسایی خواهند شد و برای خدمات و تسهیلات برای اشتغال به بانک ها معرفی خواهند شد.
وی گفت: در این طرح توسط پرسش گرها اجرا می شود و گزارش نهایی را نیز به رسانه ها ارائه خواهیم داد.
وی اظهار کرد: طبق پیش بینی 52 هزار نفر در قالب 22 هزار خانواده در این طرح شناسایی خواهند شد که توانمندی هایی که دارند در زمینه های مختلف شناسایی می شود و این طرح نیز از محل اعتبارات منابع قرض الحسنه بانکی و منابع این نهاد اجرا خواهد شد.
وی گفت: بیشتر مددجویان مشکلات ضامن را دارند اما در حد توان این افراد را معرفی خواهیم کرد.
وی در خصوص طرح آفتاب، فراهم کردن اشتغال و کسب و کار گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتاسیل ها به افراد جویای کار وام داده می شود.
با احتساب کمک های موردی بیش از 140 هزار نفر از جمعیت خراسان شمالی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
3007/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «239 روستای خراسان شمالی به علت درآمد پایین از دادن زکات محروم شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات