میزان قابل توجهی از خرید گندم در استان متعلق به شاهرود است

به گزارش ایرنا، محمد باقر منوچهری روز دوشنبه در جلسه هماهنگی خرید گندم شهرستان شاهرود، سطح زیر کشت پیش بینی شده در این شهرستان را شش هزار و 200 هکتار اعلام کرد و افزود: این مساحت 24 هزار و 490 تن گندم تولید می کند.
وی با بیان اینکه ظرفیت انبارهای موجود در شهرستان بیش از دو برابر این مقدار گندم است، ابراز داشت: در بازدیدی که از مراکز خرید شهرستان انجام شد، مرکز روستای مزج هنوز آماده نشده و با توجه به نزدیک بودن با مراکز دیگر مشکلی در این خصوص ایجاد نمی کند.
مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همچنین با اشاره به وجود اندکی تأخیر در پرداخت مبلغ خریداری شده به کشاورزان گفت: با پیگیری های انجام شده و دریافت تسهیلات از بانک های معرفی شده از بانک مرکزی، این شرکت در تلاش است بهای گندم را در کوتاه ترین زمان پرداخت کند.
منوچهری با تأکید بر ارزش بالای گندم در مقایسه با دیگر کالاهای تجاری افزود: سعی بر این است گندم با کم ترین دغدغه برای مصرف یک ساله نان استان خریداری شود.
وی همچنین اضافه کرد: از بهای گندم های دارای بیش از دو درصد سن زدگی نیز به ازای هر درصد مبلغی کم می شود تا کشاورزان به سوی مبارزه بیشتر با آفات تشویق شوند.
معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود نیز در این جلسه با اشاره به بارندگی های امسال و کیفیت خوب گندم شهرستان ابراز داشت: تمامی دستگاه های ذیربط موظف هستند در مدت برداشت و خرید گندم ضمن داشتن آمادگی کامل رعایت حال کشاورزان را نیز داشته باشند.
سید محمد رضا هاشمی همچنین با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان بر نظارت بیشتر بر نانوایی ها تأکید کرد و افزود: جلسه ای تشکیل شود تا برای نظارت بیشتر بر نانوایی ها و ارایه نان با کیفیت به مردم، تصمیم گیری شود.
وی اضافه کرد: رویکرد تولید گندم شهرستان نیز باید به سوی کشت دیم برود چرا که این منطقه با کمبود آب مواجه است.
معاون سازمان تعاون روستایی استان نیز با بیان اینکه سال گذشته این سازمان هشت مرکز خرید خود در مناطق مختلف شهرستان را تجهیز کرده بود، گفت: در مجموع پنج هزار و 800 تن گندم خریداری شده که بیارجمند با یک هزار و 851 تن بیشترین و خوارتوران با 40 تن کم ترین آن را به خود اختصاص داد بود.
احسان عباسپور با اعلام آمادگی این سازمان برای تحویل گندم در شاهرود و میامی از هفته آینده، یادآور شد: تمام آمادگی های لازم به وسیله بازدید از مراکز، برگزاری جلسات و برنامه ریزی در این خصوص به دست آمده است.
همچنین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با اشاره به آغاز برداشت گندم در مناطق گرمسیری شهرستان مانند خوارتوران و بیارجمند، تصریح کرد: سایر مناطق نیز با تأخیر دو تا چهار هفته ای آماده برداشت هستند.
محمد رضا قاسمی با اعلام تعرفه 12 هزار و 705 ریالی خرید گندم از کشاورزان گفت: سیاست دولت مبنی بر داشتن بالاترن میزان خرید با قیمتی مناسب از کشاورزان است.
وی در خصوص پایش مزارع گندم نیز یادآور شد: امسال بخش زیادی از مبازره با آفات و سن زدگی در مرحله مادری انجام شده و گندم های تولیدی شهرستان دارای کیفیت خوبی است.
در این جلسه مصوب شد از زمان برداشت گندم در هر منطقه به مدت 25 روز برای حمل آن با ماشین آلات، هماهنگی های لازم با پلیس راه انجام شود.
همچنین ساعت 20 شب آخرین زمان مراجعه به مراکز خرید شهرستان مقرر شده و جلوگیری از خروج گندم با کیفیت به خارج از شهرستان و تأمین سوخت کامل ماشین آلات توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از جمله دیگر مصوبات این جلسه بود.
7359/6167

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میزان قابل توجهی از خرید گندم در استان متعلق به شاهرود است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات